توجه به مسائل آموزشی گره گشای بسیاری از مشکلات جامعه است

به گزارش خبرنگار مهر، سردار منوچهر امان اللهی پیش از ظهر امروز دوشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ که به مناسبت ماه مبارک رمضان در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، به بیان اهمیت موضوع امنیت در ابعاد مختلف پرداخت و گفت: بسیاری از کارشناسان و اهل فن احساس امنیت را مقدم بر معیشت دانسته و روز به روز نیز ابعاد امنیت گسترده می شود و برای همگان جا می افتد.

وی افزود: در گذشته های نه چندان دور استقرار نظم و امنیت در دستگاههای امنیتی انجام می شد اما با تغییراتی که از جهات مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی انجام شده امروز در همه این موارد پایه های امنیت مستحکم شده و زمانی به مطلوب می رسد که اجزاء مختلف کارکرد درست و هماهنگی خاصی داشته باشند.

امان اللهی گفت: در مجموعه انتظامی در شهر، روستا، جاده و مرز تلاش طاقت فرسا و جهاد گونه ای در همه ی زمینه ها می شود اما مسائل و مشکلاتی وجود دارد که باید محل دغدغه برای افراد متدین و روحانیون و همه ما باشد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: امروز این را همه پذیرفته اند که تنها با بحث کار انتظامی و کیفر و مجازات نمی شود همه چیز را تنظیم و امنیت را در جامعه به طور صد درصد مستقر کرد، چرا که اینجا بحث مشارکت عمومی و حضور افراد تاثیر گذار در حوزه های مختلف امری جدی است که باید همه دست در دست هم دهند.

امان اللهی با بیان اینکه خسارتهایی که سالانه به جامعه در اثر نزاع های خانوادگی، تصادفات و ... بوجود می آید کم نیست، گفت: اگر به مسائل آموزشی توجه و پرداخته شود بسیاری از این مشکلات می تواند از بین بروند و جامعه ای سالم را ساخت.

وی ادامه داد: روحانیون با پرداختن به مسائل آموزشی به مخاطبین خود که اکثریت مردم را بر می گیرد می توانند آنها را به نحوه تعامل و برخورد با مشکلات در زمینه های مختلف آشنا کنند و در سخنرانیها به مسائلی که مردم به آن مبتلا هستند بیشتر بپردازند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: بسیاری از پرخاشگری ها و نزاع ها شاید در نتیجه عدم آگاهی از نحوه برخورد و تحمل و صبر در مصائب باشد که باید روی این مسائل روحانیون کار کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توجه به مسائل آموزشی گره گشای بسیاری از مشکلات جامعه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات