مرد بجنوردی همسر خود را با ضربات چاقو کشت

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علیرضا مظاهری پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بامداد امروز به دلیل اختلاف خانوادگی بین زن‌وشوهری قتل رخ داد  که طی این درگیری خانم توسط همسر خود با ۱۹ ضربه چاقو کشته میشود.

مظاهری افزود: پس اطلاع یافتن پلیس آگاهی از این ماجرا سریعاً در محل حضور و قاتل را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی تصریح کرد: متأسفانه این قاتل و مقتول دارای چهار فرزند بودند.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو فقره قتل کشف‌شده است که یک مورد در شیروان و دیگری در مانه و سملقان بوده است.

تشکیل ۱۰ هزار و ۹۴۳ فقره پرونده

فرمانده انتظامی استان در بخشی دیگر از صحبت‌های خود گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ هزار و ۹۴۳ فقره پرونده در خصوص جرائم مختلف در خراسان شمالی تشکیل‌شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

مظاهری اظهار داشت: طی این مدت دو هزار و ۹۳۶ نفر در خراسان شمالی دستگیر شدند که از این تعداد دو هزار و ۶۵۷ نفر آقا (۹۰ درصد) و ۲۸۰ نفر خانم (۱۰ درصد) بودند.

وی افزود: بیشترین گروه سنی متهمان دستگیرشده در استان بین ۲۹ تا ۳۸ (۶۰ درصد) سال بوده‌اند که ۲ درصد این افراد دارای تحصیلات عالیه و ۱۷ درصد بی‌سواد بوده اند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۷۶ درصد جرائم در استان کشف‌شده است.

مظاهری گفت: راه‌اندازی کلانتری ۱۳ گلستان شهر یکی از اقدامات مؤثر در نیروی انتظامی خراسان شمالی بوده است که این اقدام سبب ارتقا امنیت در این مکان شده است.

وی افزود: همچنین راه‌اندازی کلانتری ۱۴(ولایت) در مرکز استان خراسان شمالی نقش اساسی در ایجاد امنیت داشته و سبب کاهش جرائم شده است.

انهدام ۵ باند سارقان در استان

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: طی امسال پنج باند سارقان خودرو، احشام، سرقت مغازه و خودرو و سایر  سرقت ها متلاشی‌شده است.

مظاهری بابیان اینکه طی امسال یک هزار و ۱۸۱ فقره سرقت در استان رخ‌داده است گفت: با تلاش مأموران پلیس آگاهی خراسان شمالی  ۹۱۸ فقره از این سرقت‌ها کشف و اموال مکشوفه به مال‌باختگان تحویل داده شد.

وی اظهار داشت: همچنین طی این مدت ۲۴۱ مورد جعل اسناد و کلاهبرداری رخ‌داده است که از این تعداد ۱۸۷ مورد کشف و ۱۴۵ نفر دستگیر شده اند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به قاچاق کالا در خراسان شمالی گفت: طی امسال ۴۲ نفر متهم به دلیل قاچاق دام، اقلام یارانه‌ای وسایل خودرو و غیره دستگیرشده‌اند.

مظاهری ارزش ریالی این کالاها را دو میلیارد ۱۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اعلام کرد.

فرمانده انتظامی استان گفت: طی امسال ۴۲ هزار و ۱۱۷ مورد تماس تلفنی با سامانه ۱۱۰ استان توسط همشهریان برقرارشده است که از این تعداد ۱۷ هزار مورد عملیاتی شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وی بابیان اینکه پلیس خواستار ارتباط تلفنی با مردم است اظهار داشت: متأسفانه باوجوداینکه سامانه ۱۱۰ برای ارتباط مردم با پلیس برقرار است اما با این وجود اکثر مردم ترجیح می‌دهند مراجعه حضوری داشته باشند.

مظاهری افزود: متأسفانه از بین تماس‌هایی که با سامانه ۱۱۰ برقرار می‌شود ۲۸ درصد افزایش مزاحمت تلفنی داشته‌ایم.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: همچنین ۲ هزار و ۵۷۷ مورد تماس با دفتر همگانی پلیس برقرارشده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: طی این تماس‌ها ۸۳۸ پرونده قابل‌رسیدگی، ۳۳۸ موردانتقاد، ۹۷ مورد پیشنهاد، ۳۹ مورد شکایت، ۳۶۴ موردتقدیر از پلیس بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اقدامات عملیاتی پلیس فتا خراسان شمالی گفت: طی امسال ۶۵ فقره پرونده درزمینهٔ جرائم فضای مجازی به دلیل برداشت غیرمجاز حساب بانکی و جرائم غیراخلاقی تشکیل‌شده است که ازاین‌بین ۶۴ مورد کشف، ۴۵ نفر نیز دستگیرشده‌اند.

فرمانده انتظامی استان اظهار داشت: طی امسال ۴۷۹ مورد تصادف درون‌شهری اتفاق افتاده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد افزایش داشته است.

مظاهری افزود: طی تصادفات درون‌شهری خراسان شمالی ۷ نفر فوت‌شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: همچنین در حوزه پلیس‌راه استان، ۳۹۷ فقره تصادف رخ‌داده  که طی آن ۳۲ نفر فوت‌شده‌اند و نسب به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان بیان کرد: تخطی از سرعت مطمئنه، انحراف به چپ در جاده و عدم رعایت حق تقدم در جاده‌های استان سبب ثبت ۹۱ هزار و ۹۱۷ مورد تخلف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد کاهش داشته است.

کشف ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر  در استان

این مقام ارشد انتظامی گفت: طی امسال با شناسایی مناطق آلوده و برخورد جدی با عاملان مواد مخدر ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر و دو کیلو ۲۶۲ گرم مواد صنعتی کشف شد.

مظاهری اظهار داشت: طی این مدت ۶۵۳ نفر قاچاقی و ۴۳۹ معتاد دستگیر، هشت باند متلاشی، ۹ خودرو و ۴۸ دستگاه تلفن همراه توقیف‌شده است.

وی تصریح کرد: طی چند روز گذشته طرح جمع‌آوری معتادان و برخورد با خورده فروشان در پارک الهیه و دوبرار بجنورد اجرا شد که در این اقدام معتادان به کمپ لنگر بجنورد برای ترک منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان بابیان اینکه طی امسال ۱۲ هزار و ۳۵۲ مورد تذکر لسانی و ارشادی توسط پلیس امنیت اخلاقی به افراد داده‌شده است گفت: در این خصوص ۲۳ مورد تعهد کتبی از افراد گرفته‌شده و سه نفر به مراجع قضایی معرفی‌شده‌اند.

مظاهری خاطرنشان کرد: تحت هیچ‌گونه شرایطی به افراد اجاره نخواهیم داد ارزش‌های اسلامی و انقلابی را برهم بزنند.

برخورد با روزه‌خواران در ایام ماه رمضان

فرمانده انتظامی استان گفت: به‌منظور برقراری امنیت و جلوگیری از روزه‌خواری درملأعام طرح مقابله با روزه‌خواری در استان از فردا اجرا خواهد شد.

مظاهری اظهار داشت: مأموران انتظامی باهدف پیشگیری از جرائم در ایام ماه مبارک رمضان، فضای امن را برای عبادت همشهریان برقرار خواهند کرد تا امنیت کامل در مراسم‌های مذهبی شب‌های قدر، روز قدس و عید فطر شرکت کنند.

وی افزود: با توجه به شرکت مردم در مراسم‌های مذهبی، مأموران انتظامی در راستای جلوگیری از سرقت و پیشگیری از جرائم گشت زنی محلات را دارند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: همچنین با توجه به حضور بیشتر مردم در پارک‌ها و فضاهای تفریحی در ایام ماه مبارک رمضان، نیروی انتظامی این مراکز را پوشش خواهند داد.

مظاهری اظهار داشت: همچنین از خدمات‌رسانی واحدها صنفی رستوران‌داران و اغذیه داران در طول روزهای ایام ماه رمضان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: به‌منظور خدمات‌رسانی به مسافران در استان با هماهنگی اتحادیه برخی از رستوران‌ها در سطح شهر خدمات‌رسانی انجام می‌دهند.

دستگیری سارقان بانک تجارت بجنورد کماکان ادامه دارد

رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی در ادامه این نشست با اشاره به سرقت نافرجام سارقان بانک تجارت گفت: در تاریخ ۴ خردادماه جاری از بانک مرکزی تجارت بجنورد سرقت شد که با اقدام به‌موقع نگهبان و کارمندان بانک و حضور به‌موقع مأموران پلیس سارقان ناکام ماندند.

قاسمعلی عبد یوسفخانی اظهار داشت: مأموران پلیس کمتر از ۲۴ ساعت موفق به شناسایی خودروی سارقان که خودرو و پلاک آن‌ها سرقتی بوده است را کشف کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه سارقان از تحت تعقیب بودن خودآگاهی داشته‌اند اقدام به رها کردن خودروی کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: همچنان پیگیری برای دستگیری این سارقان توسط پلیس کماکان ادامه دارد.

رئیس پلیس راهور خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: به‌منظور کاهش ترافیک در سطح شهر و ساماندهی پارک خودروها در خیابان‌های بجنورد با شهرداری مذاکره شده است تا در این راستا با مالکان زمین‌های خالی صحبت شود تا به‌طور موقتی از این زمین‌ها به‌عنوان پارکینگ استفاده شود.

سرهنگ رحمان اسپیدکار اظهار داشت: چنانچه طرح پارکبان بر اساس قانون اجرا شود، از این طرح استقبال خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه خیابان‌های بجنورد دارای بافت قدیمی است و ترافیک بالایی را شاهد هستیم بااین‌وجود هنوز ظرفیت شهر بجنورد به حد زوج و فرد کردن خودروها نرسیده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرد بجنوردی همسر خود را با ضربات چاقو کشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات