استعدادهای ناشناحته در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت اردبیل رصد می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، نادر سقا ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی برنامه های غنی سازی اوقات فراغت با تاکید به اینکه امسال نگاه متفاوتی در برنامه ها دنبال خواهد شد، تصریح کرد: از جمله به دنبال هم افزایی دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان هستیم.

وی به هماهنگی با مدیران فرهنگی شهرستان ها و انعقاد ۳۱ مورد تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی اشاره کرد و افزود: تربیت نیروی توانمندٰ تقویت روحیه مسئولیت پذیری و ارتقا سلامت روان در کنار سلامت جسمی مورد تاکید برنامه ها است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با تاکید به پیش بینی حضور ۳۰ هزار نوجوان و جوان در برنامه های غنی سازی، تاکید کرد: ۳۵۰ پایگاه تابستانی در سطح استان فعال شده که از این تعداد ۱۸۰ مورد در روستاها است.

سقا با تاکید به توانمندی کانون های فرهنگی هنری مساجد در اجرای برنامه های غنی سازی افزود: با این وجود محدودیت اعتبارات موجب شده اراده و انگیزه ای در برخی کانون ها برای آغاز برنامه ها نباشد.

وی به کسب رتبه اول دستگاه های اجرایی استان در امر غنی سازی اوقات فراغت توسط کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره و اضافه کرد: سال گذشته این طرح به حدی موفق عمل کرد که توانستیم ۳۳۵ استعداد در حوزه ها و زمینه های مختلف را شناسایی کنیم.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد افزود: بعد از شناسایی استعدادها، جهت پرورش هر چه بیشتر این افراد به مراکز تخصصی معرفی می شوند تا بتوانند مسیر رشد و ترقی را طی کنند.

سقا در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص میزان تاثیرگذاری درازمدت برنامه های غنی سازی و انتقاد از تاثیرگذاری کوتاه مدت آن اضافه کرد: پیش از این تاثیرگذاری برنامه ها به واقع اندک بود اما با تغییراتی که قائل شدیم آموزش ها متفاوت از گذشته است.

وی افزود: با توجه به اقبال و اعتماد عمومی خانواده ها به مساجد، کانون های فرهنگی ظرفیت آموزش حتی با هزینه های اندک را در رشته های مختلف هنری و قرآنی فراهم ساخته است و با انعقاد تفاهم نامه با ادارات آموزش ها به سمت تخصصی تر شدن گام برداشته است.

به گفته مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هر چند در برخی مواقع سطح کیفی تدریس مقبول نیست اما برای اصلاح آن تلاش بر این است کانون ها از اساتید مجرب استفاده کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استعدادهای ناشناحته در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت اردبیل رصد می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات