بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه ناشی از ضعف آموزشی است

سردار منوچهر امان اللهی فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: بسیاری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های موجود در جامعه ناشی از ضعف آموزشی به‌ویژه در خانواده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار منوچهر امان‌الهی در همایش طلایه‌داران تبلیغ که پیش از ظهر امروز در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اینکه کارشناسان اهل فن امنیت را بر معیشت مقدم می‌دانند اظهار داشت: در موضوع جایگاه امنیت و اهمیت آن، رشد و شکوفایی جامعه و سرمایه‌گذاری اجتماعی اقداماتی در تمام حوزه‌ها انجام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه با وجود اقدامات بسیار اما در جامعه اشکال و نقص وجود دارد گفت: در گذشته بخش عمده‌ای از امنیت توسط دستگاه‌های امنیتی انجام می‌شد اما با تغییر در دنیا و استان حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در تقویت پایه‌های امنیت دخالت دارند.

امان‌الهی با بیان اینکه تنها با کار انتظامی و کیفر و مجازات نمی‌توان امنیت را مستقر کرد گفت: موضوع مشارکت عمومی در اثرگذاری حوزه‌های مختلف امری قطعی است که روحانیون در این زمینه نقش مهمی دارند.

وی با اشاره به اینکه نقص در بخشی سایر ابعاد را نیز متأثر می‌کند عنوان کرد: افرادی که از هنجارها خارج می‌شوند و برای نظام و جامعه مشکل ایجاد می‌کنند نیازمند برخورد جهادگونه و همگانی هستند.

امان‌الهی با بیان اینکه اکنون مجموعه انتظامی در ارائه خدمات و نظم‌بخشی به صورت شبانه‌روز تلاش جهاد گونه‌ای دارند گفت: ناهنجاری‌های مختلف از جمله نزاع و درگیری و مقررات راهنمایی و رانندگی که نظام را متحمل خسارت می‌کنند با پرداختن به مسائل آموزشی و توجه به آن کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از مشکلات و ناهنجاری‌ها ناشی از ضعف آموزشی است عنوان کرد: روحانیون مورد اعتماد مردم هستند و بیان آنچه که در تعاملات و زمینه‌های مختلف باید توجه شود در سخنرانی‌ها توسط روحانیون ضروری است.

امان‌الهی با بیان اینکه بی‌اعتنایی به قوانین و مقررات در جامعه وضعیت مناسبی ندارد گفت: پرداختن به احترام به حقوق عمومی، عدم دخالت در امور شخصی افراد که سبب تحمیل خسارت‌های سنگینی بر جامعه می‌شود ضروری است.

وی به فضای مجازی و مشکلاتی که خانواده‌ها و جوانان با آن مواجه هستند اشاره کرد و افزود: بی‌برنامه اقدام کردن در این زمینه نتیجه چندانی ندارد و تنها طرح مشکل اوضاع را بدتر می‌کند.

انتهای پیام /

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه ناشی از ضعف آموزشی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات