طرح سنجش و ارزیابی نوآموزان در سراسر خراسان‌رضوی اجرا می‌شود

آموزش و پرورش استثنایی رئیس آموزش و پرورش استان خراسان‌رضوی گفت: طرح سنجش و ارزیابی نوآموزان در سراسر خراسان‌رضوی اجرا می‌شود.

مهین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: خراسان رضوی دارای 8 هزار دانش‌آموز استثنایی است که این جمعیت دانش‌آموزی معادل یک دهم جمعیت کل دانش آموزان سراسر کشور است؛ همچنین این استان در مقایسه با کشور دارای بیشترین دانش‌آموز نابینا، ناشنوا، معلول جسمی، حرکتی، اوتیسم و اختلالات یادگیری است.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی دارای بالاترین مراکز اختلال یادگیری است، افزود: در سراسر خراسان‌رضوی 48 مرکز آموزش اختلال یادگیری است که به دانش‌آموزان با شرایط خاص را مورد آموزش قرار می‌دهند؛ همچنین در این استان 160 مرکز آموزشی و کلاس خاص و چهار مرکز مشاوره در استان فعال است که از این تعداد مراکز مشاوره سه مرکز در مشهد و یک مرکز در نیشابور است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان‌رضوی با بیان اینکه طرح سنجش و ارزیابی نوآموزان در تمام استان حتی روستاها انجام می‌شود،خاطر نشان کرد: همچنین خراسان‌رضوی دارای 2 هزار و 800 دانش‌آموز تلفیقی است که در این زمینه نیز دارای بیشترین دانش‌آموز است و همه دانش‌آموزان این استان مورد آموزش قرار گرفته‌اند.

وی علت تعداد بالای دانش‌آموز استثنایی در خراسان رضوی را گستردگی استان و گستردگی انجام طرح سنجش دانست و گفت: طرح سنجش در استان به صورت صد درصدی انجام می‌شود.

توکلی با بیان اینکه سال گذشته 125 هزار و 977 نفر مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند، افزود: پیش بینی می‌شود در طرح سنجش امسال با افزایش 3 درصدی رو به رو شویم و تعداد نوآموزانی که در طرح سنجش امسال قرار می‌گیرند در استان به 127 هزار برسد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی گفت: امسال طرح سنجش از 16 خرداد در 69 پایگاه معمولی، 3 پایگاه تخصصی، همراه گروه ناظر انجام می‌شود که تعداد 24 پایگاه در مشهد و مناطق که 23 پایگاه در نوبت صبح و 2 پایگاه در نوبت بعدازظهر دایر است.

توکلی به تعداد پرسنل و معلمان فعال در آموزش استثنایی در خراسان رضوی اشاره و گفت: در حال حاضر 2 هزار و 800 نفر به عنوان پرسنل و معلم در بخش‌های اداری، توان بخشی و آموزش مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه با همکاری شهرداری، شوراهای اسلامی شهر و روستا وسیله ایاب و ذهاب برای همه دانش‌آموزان استثنایی استان فراهم شده است، تصریح کرد: درحال حاضر همه دانش اموزان با شرایط خاص مورد اموزش قرار می‌گیرند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی یکی از مشکلات آموزش استثنایی استان را کمبود نیروی انسانی و پرسنلی اعلام کرد و گفت: براساس سیاست‌های دولت طرح تجمیع در حال اجرا است که براساس این طرح تعداد نیروهایی که شهرستان‌ها و روستاها را مورد بازدید قرار می‌داند کاهش پیدا کرد.

توکلی ادامه داد: در قالب این طرح تعداد پست‌های سازمانی این اداره از 50 به 23 پست کاهش پیدا کرد و همین مسئله سبب شد تا سرکشی مناسبی صورت نگیرد بنابراین نیاز است در این زمینه بازنگری انجام شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح سنجش و ارزیابی نوآموزان در سراسر خراسان‌رضوی اجرا می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات