قطبی‎سازی تولیدات صنایع تبدیلی اولویت‎ بسیج سازندگی استان گلستان است

بسیج سازندگی مسئول بسیج سازندگی سپاه نینوا استان گلستان گفت: قطبی‎سازی تولیدات صنایع تبدیلی از اولویت‎های بسیج سازندگی استان گلستان در سال ۹۵ است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی گلستان، ملک حسینی اظهار داشت: در ارائه طرح‌های جدید بسیج سازندگی در زمینه توسعه گفتمان اقتصاد مقاومتی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری تنها راه نجات از مشکلات اقتصادی و گذران این پیچ تند اقتصادی در کشور همان اقتصادی است که خود مردم در به کار انداختن چرخه مالی خویش دخیل باشند.

وی افزود: به همین علت بسیج سازندگی در راستای تحقق گفتمان اقتصادی و عملی کردن ایده‌های اقتصاد مقاومتی،اقدام به قطبی‌سازی همه عرصه‌های اقتصاد مقاومتی کرده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: استان گلستان با توجه به داشتن اقلیم و شرایط آب و هوایی مناسب و  برخورداری از ظرفیت‌های ویژه سرمایه‌گذاری مانند نیروی انسانی، کریدور آسیای میانه، مرز مشترک با کشورهای حوزه دریای خزر می‌تواند در فرآوری بسیاری از محصولات کشاورزی و افزایش ارزش افزوده این محصولات نقش به‌سزایی را در پویایی اقتصاد کشاورزی کشور داشته باشد.

وی همچنین گفتمان‎سازی اقتصاد مقاومتی را از برنامه‎های اصلی سازمان بسیج سازندگی در سال جاری اعلام کرد و افزود: همکاری با دستگاه‎های دولتی در قالب اقتصاد مقاومتی، ارتباط تنگاتنگ بسیج سازندگی با مدیران مرتبط اقتصاد مقاومتی در بین مردم، کمک به دولت، مردمی کردن اقتصاد مقاومتی، امنیت غذایی، هم‎افزایی دستگاه‎های اجرایی در راه‎اندازی واحدهای تولیدی جزو برنامه‎های سال جاری است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه نینوا گلستان گفت: برای قطبی‌سازی، طرح‌های مورد نیاز هر شهرستان براساس پیشینه فعالیت‌های بومی، پتانسیل‌ها و نیازها فراهم شده که به عنوان مثال نوغانداری یکی از سوژه‎های قطبی‎سازی تولیدات است که خاستگاه این عرصه در شرق استان وجود دارد و همچنین محور و هدف برنامه‌های اجرایی و واگذاری تسهیلات با رویکرد تقویت و ارتقا معیشت خانوار است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قطبی‎سازی تولیدات صنایع تبدیلی اولویت‎ بسیج سازندگی استان گلستان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات