پروازهای خط هوایی عمان در مشهد جایگزین عربستان می‌شود/ برنامه‌ریزی سفرهای گروهی برای شیعیان عمانی در رمضان

فرقانی/ دفاتر خدمات صنفی خراسان رضوی دبیر انجمن خدمات مسافرت هوایی خراسان رضوی گفت: با استقرار خط هوایی عمان در مشهد مقدس پروازهای این ایرلاین جایگزین عربستان صعدوی شده و زمینه‌های برنامه‌ریزی سفرهای گروهی برای شیعیان را فراهم می‌کند.

مجید فرقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: هم اکنون وضعیت مشهد مقدس به لحاظ زائر پذیری بسیار ویژه است زیرا تعداد زیادی از اعراب از مبدأ عربستان سعودی دیگر به این شهر سفر نمی‌کنند و لذا مشکلات اقتصادی برای بخش‌های مرتبط با صنعت توریسم به وجود آمده است.

وی تصریح کرد: اما با استقرار دفتر هواپیمایی عمان در مشهد مقدس تعداد زیادی از شیعیان عمانی که قصد سفر به مشهد را دارند می‌توانند با سرعت بیشتری این اقدام را انجام داده و مشکلات آنها کاهش زیادی می‌یابد.

دبیر انجمن خدمات مسافرت هوایی خراسان رضوی با بیان اینکه در وضعیت کنونی بیشتر از عمان به مشهد سفر می‌کنند، خاطرنشان کرد: قرار بر این است که این تعامل در سال‌های آینده به صورت دو طرفه درآید.

فرقانی با اشاره به اینکه مردم عمان از رفاه بالایی برخوردار هستند، اظهار داشت: این میزان از رفاه سبب می‌شود که بیشتر درخواست دریافت خدمات مسافرتی در قالب لوکس داشته باشند و لذا به افزایش اشغال هتل‌های 4 و 5 ستاره کمک می‌کند.

وی افزود: برنامه ریزی اساسی که در این حوزه انجام شده این است که تورهای گروهی برای مسافران عمانی برنامه ریزی شود که بتواند به آنها خدمات رسانی داشته و جایگزین اعراب در این بخش شود.

دبیر انجمن خدمات مسافرت هوایی خراسان رضوی بیان کرد: فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نیز در این حوزه کمک دهنده است زیرا بسیاری از زائران قصد 10 و یا 21 روزه می‌کنند تا بتوانند اعمال مذهبی ویژه این ماه را به جای آورند و لذا ارزآوری بیشتری برای شهر مشهد مقدس در قالب صنعت گردشگری به همراه دارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروازهای خط هوایی عمان در مشهد جایگزین عربستان می‌شود/ برنامه‌ریزی سفرهای گروهی برای شیعیان عمانی در رمضان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات