عسگر اولادی: عملکرد اقتصادی دولت قابل قبول نیست

به گزارش مشرق، اسدالله عسگراولادی  در مورد سخنان اخیر مقام معظم رهبری که در مورد برنامه دولت برای خروج از رکود، مبارزه با قاچاق، عمل به اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخل بوده است، اظهار داشت: سال گذشته مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی را شعار سال عنوان کردند و امسال هم بر موضوع اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل تأکید کردند و این یعنی دولت در سال گذشته در حوزه اقتصاد عملکرد خوبی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه هنوز برخی از کشورها حتی پس از برجام با ما سر آشتی ندارند، تصریح کرد: فعالان اقتصادی بر سر مسائل بانکی مشکل دارند که باید به اقتصاد مقاومتی در همین راستا بیشتر توجه کنیم.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: خود دولت در مورد اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کند، ولی بدنه دولت و شرکت‌های دولتی این موضوع را قبول ندارند. کار به جایی رسیده که رهبری مدام این مشکلات را تذکر داده و فریاد می‌زنند، اما در عمل، رئیس‌جمهور فقط از رهبری تعریف می‌کند، در حالی که تعریف فایده ندارد و باید به سخنان ایشان عمل کرد.

عسگراولادی بر این موضوع تأکید کرد که شرکت‌های دولتی باید کرکره خود را پایین بکشند، چرا که بلیه‌ای که ما به آن دچار شده‌ایم، همین دولتی بودن است و به هیچ وجه حاضر نیستند منافع زیادی را که دارند، کنار بگذارند و فساد زیادی هم در آن نهفته است.

رئیس اتاق مشترک ایران و چین با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید حالتی پیدا کند که دولت بدنه خود را کوچک نماید، خاطرنشان کرد: تا زمانی که دولت کوچک نشود، فضا برای فعالیت بخش خصوصی مهیا نخواهد شد. در عین حال، رکودی هم که به قیمت مهار کردن تورم پذیرفته‌ایم، تداوم رکود خطرات زیادی در پی خواهد داشت.

به گفته این فعال کهنه کار اقتصادی، سرمایه‌گذاری خارجی بر منابع داخلی می‌تواند راه نجات باشد، اما مشکل اینجاست که خارجی‌ها فقط حاضرند در بخش دولتی ما سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: خارجی‌ها بیشتر مایلند در بخش‌هایی مانند ماشین‌سازی و معادن ما وارد شوند، چرا که بانک مرکزی فقط برای شرکت‌های دولتی ضمانت می‌کند و برای بخش خصوصی، ضمانت نمی‌کند و در عمل، بخش خصوصی راه به جایی ندارد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عسگر اولادی: عملکرد اقتصادی دولت قابل قبول نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات