انتقاد نمایندگان از ادامه رکود و بیکاری/ تاکید بر حرکت جهادی

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش وزیر اقتصاد در خصوص وضعیت اقتصادی کشور، تعدادی از نمایندگان نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان کردند.

جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد گفت: نقطه وحدت نمایندگان مجلس دهم، اقتصاد مقاومتی، معیشت مردم و فرهنگ انقلابی در مقابله با فتنه های داخلی و خارجی  است.

وی با تاکید بر لزوم سبک زندگی مدرس‌گونه نمایندگان مجلس دهم افزود: آمریکا قصد بلعیدن اقتصاد ایران در هاضمه اقتصاد جهانی را دارد که راه علاج آن، عمل کامل و جامع به اقتصاد مقاومتی است.

کریمی قدوسی: اقتصاد مقاومتی و فرهنگ انقلابی نقطه وحدت نمایندگان مجلس دهم

کریمی قدوسی بزرگترین خدمت به مردم را عمل جهادی برای حل مشکلات اقتصادی خواند و گفت: نماد حرکت جهادی، فرهنگ ۸ سال دفاع مقدس است. اگر آن فرهنگ حاکم شد بزرگتر از اقتصاد مقاومتی هم اجرا می شود.

نماینده مردم مشهد خطاب به طیب نیا افزود: منتظر لوایح موثر دولت برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اصلاح ساختارها هستیم.

وی با بیان اینکه با اتمام برجام بهانه ها برای حل مشکلات تمام شد، توضیح داد: مشکل اقتصاد ما، ساختاری است.

کریمی قدوسی عملکرد وزیر اقتصاد بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را قابل قبول خواند و خواستار حل مشکلات موسسات مالی و اعتباری شد.

سعیدی: تورم تک رقمی به قیمت رکود صنعت است

در ادامه، محمد اسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز خاطرنشان کرد: باید علل عدم تحقق کامل اهداف برنامه پنجم توسعه بررسی شود.

وی افزود: دولت تشریح کند که مجلس چگونه می تواند موانع را از سر راه اقتصاد کشور بردارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس خطاب به طیب نیا تصریح کرد: نرخ تورم را تک رقمی کردید ولی به چه قیمت؟ صنعت کشور به شدت راکد شده است.

دلخوش: برنامه وزارت اقتصاد برای استقلال بانک مرکزی چیست؟

در ادامه محمدکامظم دلخوش اظهار کرد: وزارت اقتصاد در برنامه پنج ساله ششم می تواند راهکارهایی را برای حل مشکلات اقتصادی کشور ببیند.

نماینده مردم صومعه سرا ادامه داد: وزارت اقتصاد در برنامه ششم چه راهکاری را برای استقلال بانک مرکزی اندیشیده است؟

وی همچنین از غیرفعال شدن ۱۰ هزار واحد تولیدی در کشور انتقاد کرد.

گرمابی: برای حل مشکلات اقتصادی در کوتاه مدت باید حرکت جهادی کرد

در ادامه حمید گرمابی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: رکود همچنان پابرجا است و باید فکری اساسی کرد و برای پاسخگویی در کوتاه مدت حرکتی جهادی اندیشید.

وی با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر تحقق رشد ۵ درصدی در اقتصاد کشور توضیح داد: با افزایش نرخ رشد می توان بیکاری را تا حد قابل قبولی کاهش داد.

نماینده مردم نیشابور جلوگیری از خام فروشی و کامل کردن زنجیره تولید را از راهکارهای مبارزه با رکود خواند.

در ادامه سید علی کبیری، نماینده مردم خوی در مجلس در خصوص وجود مشکلات اساسی در حوزه صنعت و کشاورزی ابراز تاسف کرد و گفت: رکود در بخش صنعت و تعطیلی کارخانه ها در سطح کشور، آشکار و روشن است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد نمایندگان از ادامه رکود و بیکاری/ تاکید بر حرکت جهادی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات