جابری انصاری: شکایت به مراجع بین المللی حق طبیعی دولت سوریه است

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسین جابری انصاری روز دوشنبه در ادامه نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به سوالی درباره نامه وزارت خارجه سوریه به دبیرکل سازمان ملل متحد و اعتراض به حمایت عربستان، ترکیه و قطر از گروه‌های تروریستی دراین کشور اظهارداشت‌: ما بارها اعلام کرده‌ایم که گسترش بحران در سوریه و تبدیل آن به جنگ خانمان‌سوز موجودیت این کشور را تهدید می‌کند و این امر به دلیل مداخله گسترده برخی کشورهای خارجی و استفاده ابزاری از تروریسم از سوی بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی است.
وی افزود: البته ابعاد داخلی این جنگ مبتنی بر اختلاف برخی اجزای ملت سوریه با دولت این کشور بوده اما تشدید این بحران که می‌توانست در اجزای سیاسی حل شود به دلیل مداخله کشورهای خارجی اتفاق افتاد.
وی تصریح کرد: این حق طبیعی دولت سوریه است که به مراجع بین‌المللی شکایت خود را اعلام کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به سوالی درباره لغو تبادل آب سنگین با آمریکا اظهارداشت: مطابق برجام، ایران باید آب سنگین خود را در معرض فروش بگذارد که انجام داده است اما اگر دولتی که توافقی با ایران داشته توافق خود را انجام دهد یا ندهد ما به وظایف خود عمل کرده‌ و آنچه موفق بوده‌ایم عرضه مقداری از ذخیره آب سنگین بود که این تعهد انجام شده است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی یادآور شد: جزئیات فنی مربوط به این مبادله توسط سازمان انرژی اتمی اطلاع‌رسانی شده و تفاسیر بیشتر را انجام خواهد داد.

**مکاتبه ای با موگرینی نشده است
جابری انصاری در پاسخ به سوال دیگری درباره نامه محرمانه موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به وزارت امور خارجه ایران اظهار داشت: می‌گویند دروغ را هرچه بزرگ‌تر بگویید تا کسی در آن تردید نکند، کل این خبر دروغ است، نه مکاتبه‌ای انجام شده و نه محتوایی در نامه‌ای وجود دارد.
وی گفت: دروغ‌گویی و جعل خبر به سکه رایج برخی اهل سیاست ایران تبدیل شده و مرزهای اخلاق را درنوردیده است.
وی با بیان این که این قبیل اقدامات قبلا هم انجام شده و ملت پاسخ آن را داده‌اند، اظهار داشت: با جعل خبر امکان تغییر وجود ندارد و اگر هم تغییری باشد، موقت خواهد بود و دروغگویی مستمر هیچ تغییری در کار ایجاد نخواهد کرد.
سیام ** 2021 ** 3053 ** 1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جابری انصاری: شکایت به مراجع بین المللی حق طبیعی دولت سوریه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات