آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان تهرانی/پیش بینی سنجش یکصد هزار نوآموز

وجیهه اله پرویزی روز دوشنبه در آیین آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در مدرسه استثنایی ساریخانی در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته 97هزار نوآموز در این طرح مورد سنجش قرار گرفتند.
وی گفت: امسال نیز پیش می شود که 95 تا 100هزار نفر نوآموز در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گیرند.
پرویزی با بیان اینکه 48 پایگاه کار سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان را برعهده دارند، افزود: 800 نیروی انسانی در این طرح با ما همکاری می کنند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران با اشاره به اینکه ثبت نام در طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان به صورت الکترونیکی انجام می شود، گفت:در این طرح والدین به نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه و در سامانه سنجش سلامت جسمانی ثبت نام کنند.
وی افزود: در پایگاه های سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان ارزیابی های اولیه بینایی، شنوایی، مراقبت سلامت، وزن، قد، توده های بدنی، آمادگی ذهنی، وضعیت دهان و دندان با همکاری پزشکان و متخصصان دانشگاه های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی انجام می شود.
پرویزی با بیان اینکه نوآموزان در پایگاه های سنجش مدارک سلامت را به صورت الکترونیکی دریافت می کنند، گفت: اگر پزشک در پایگاه های سنجش سلامت مستقر باشد مراحل سنجش سلامت نوآموزان به صورت کامل انجام می شود و اگر پزشک در مراکز مستقر نباشد نوآموزان به اولین مرکز بهداشتی ارجاع داده می شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران افزود: در این پایگاه ها نوآموزان پس از انجام مراحل سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی اگر مشکلی نداشته باشند برگه سلامت دریافت می کنند.
وی گفت: در پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان، نوآموزان اگر مشکوک به مشکلی خاص باشند به پایگاه تخصصی ارجاع داده می شوند که در این پایگاه ها در صورت نیاز خدماتی همچون سمعک، عینک و مشاوره های خاص به نوآموزان ارائه می شود که برخی از این نوآموزان می توانند در مدارس عادی و برخی دیگر از نوآموزان با نیازهای ویژه در مدارس استثنایی تحصیل کنند.
پرویزی با بیان اینکه هزینه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان 14هزار تومان است، افزود: براساس تشخیص رئیس پایگاه خدمات این طرح برای پنج درصد از خانواده ها به صورت نیم بها و برای پنج درصد از خانواده ها به صورت رایگان ارائه می شود.
پرویزی گفت: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان از 22 خرداد ماه فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز و تا 50 روز کاری ادامه خواهد داد و در صورت نیاز این تاریخ در بعضی از پایگاه ها تمدید خواهد شد.
آیین طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان روز دوشنبه با حضور فریبرز حمیدی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران و سایر مسئولان آموزش و پرورش به صورت نمادین در مدرسه استثنایی ساریخانی منطقه 5 شهر تهران آغاز شد.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان تهرانی/پیش بینی سنجش یکصد هزار نوآموز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات