نقشه راه توسعه فناوری استانهای کشور تدوین می شود

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خسرو پیری در نشست روسای پارک های علم و فناوری، هدف از تشکیل این نشست را بررسی موضوعات برندسازی و انتقال فناوری از داخل به خارج از کشور و خارج به داخل کشور اعلام کرد.
وی اظهار داشت: اساس و بنای اقتصاد مقاومتی؛ موضوع مورد تاکید همه مسئولان نظام اسلامی؛ اقتصاد دانش بنیان است که باید از طریق توسعه شرکت های دانش بنیان عملیاتی شود.
پیری افزود: برنامه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم برای نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی، ایجاد شرکت های کوچک و متوسط است و پارک های علم و فناوری بازوی اجرایی وزارت علوم در این زمینه هستند.
وی گفت: باید تلاش کنیم پارک های علم و فناوری به عنوان یک الگوی موفق انتقال فناوری در کشور مطرح شوند زیرا این موضوع اثر فرهنگی زیادی برای گسترش اقتصاد دانش بنیان در پی خواهد داشت.
پیری افزود: وزارت علوم از صادرات محصولات دانش بنیان حمایت و پشتیبانی می کند که این حمایت از طریق پارک های علم و فناوری اعمال می شود و حمایت از کسب دانش جدید برای طراحی و تولید محصولات نیز از برنامه های وزارت علوم است.
مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: پارک های علم و فناوری باید در تغییر ماموریت دانشگاه ها به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین به این دانشگاه ها کمک کنند.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از ایرانیان خارج از کشور مالک شرکت های دانش بنیان هستند گفت: تلاش می کنیم از این ظرفیت برای انتقال فناوری های نو به داخل استفاد کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پیری اظهار داشت: ایجاد یک شبکه ارتباطی برای پیوند پارک های علم و فناوری از برنامه های وزارت علوم است که به زودی از سامانه آن رونمایی می شود و این شبکه در چارچوب شبکه پارک های علم و فناوری جهان اسلام فعالیت خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه اسناد راهبردی پارک های علم و فناوری به صورت عملیاتی تدوین شده و آماده انتشار است، گفت: بر مبنای همین اسناد، نقشه راه توسعه فناوری استان های کشور تدوین می شود.
فراهنگ**9187**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقشه راه توسعه فناوری استانهای کشور تدوین می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات