مخالفان انتقال پایگاه نظامی آمریکا اکثریت پارلمان اوکیناوا را به دست آوردند


از آنجایی که نامزدهای مخالف با انتقال پایگاه نظامی آمریکا به داخل جزیره اوکیناوا اکثریت را در انتخابات پارلمانی این استان به دست آوردند، فرماندار اوکیناوا نیز حمایت گسترده‌ای را از کمپین خستگی ناپذیرش برای مسدود کردن انتقال این پایگاه جنجالی به دست آورد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نامزدهای انتخابات پارلمانی اوکیناوا که به شدت از تاکشی اوناگا، فرماندار اوکیناوا حمایت می‌کنند از 48 کرسی پارلمان 31 کرسی را از آن خود کرده و اکثریت پارلمان منطقه‌ای اوکیناوا را به دست آوردند.
این 31 نامزد با انتقال پایگاه نظامی آمریکا موسوم به "فوتنما" از منطقه پرجمعیت گینووان به منطقه ساحلی ناگو در این جزیره مخالفند.
قانونگذاران پیروز در حال حاضر شامل سیاستمدارانی از حزب کمونیست و حزب سوسیال دموکرات ژاپن هستند.
اوناگا به خبرنگاران محلی گفت: این پیروزی پیامدهای وسیعی برای آینده پایگاه‌های آمریکا در اوکیناوا دارد. این پیروزی کمپین ما ار برای مسدود کردن انتقال پایگاه فوتنما را به داخل جزیره اوکیناوا تقویت می‌کند و جریان موجود را افزایش می‌دهد.
وی افزود: این یک پیروزی بزرگ است و موضع ما برای مسدود کردن انتقال این پایگاه حمایت زیادی را از آن خود کرده است. ما به رسیدگی به این مساله ادامه خواهیم داد.
اوناگا ادامه داد: این نتیجه ثابت می‌کند که مردم اوکیناوا در حمایت از مسدود کردن انتقال پایگاه نظامی آمریکا متحد هستند و می‌خواهند فشارهای موجود به خاطر میزبانی از این پایگاه اگر به طور کامل رفع نمی‌شود، دست کم کاهش یابد.
در حالی که کمپین انتخابات به مساله کاهش حضور نظامی آمریکا در اوکیناوا معطوف بود اما اخیرا به دنبال جنایت‌هایی که پرسنل این پایگاه نظامی مرتکب شده‌اند، احساسات ضد آمریکایی در این جزیره افزایش یافته است.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مخالفان انتقال پایگاه نظامی آمریکا اکثریت پارلمان اوکیناوا را به دست آوردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات