212 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد در یزد نیاز است

اسلام افشون روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این استان 139 نفر شامل 30 زندانی حوادث رانندگی، 58 زندانی مالی و چک و 51 زندانی مهریه و نفقه در زندان به سر می برند.
وی اظهار امیدواری کرد این مبلغ در جشن گلریزان جمع آوری و زندانیان غیر عمد آبرومند به آغوش خانواده های خود بازگردند.
وی یاد آور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 15 نفر با پرداخت سه میلیارد و 670 میلیون ریال از زندان آزاد شدند که دو نفر از آن‌ها زندانیان زن بودند.
افشون تصریح کرد: برای آزادی این زندانیان 9 میلیارد ریال نیاز بود که با تلاش کمیته صلح و سازش، شاکیان از مبلغ پنج میلیارد و 350 میلیون ریال آن گذشت کردند.
مدیر عامل ستاد دیه استان یزد با بیان اینکه امسال جشن گلریزان در تمام شهرستانهای استان یزد برگزار می شود گفت: این مراسم سال گذشته در هشت شهرستان این استان برگزار و مبلغ پنج میلیارد ریال جمع آوری شد.
وی اضافه کرد: پارسال برای آزادی 93 زندانی به مبلغ 103 میلیارد ریال نیاز بود که شکات با گذشت 49 میلیارد ریال آن و با پرداخت مجموعا 54 میلیارد ریال زمینه آزادی این افراد فراهم شد.
مدیر عامل ستاد دیه استان یزد گفت: اولویت آزادسازی زندانیان جرایم مالی غیر عمد در مرحله نخست با زنان است و در حال حاضر هیچ زندانی غیرعمد زن در استان وجود ندارد.
افشون با بیان اینکه اکنون زندانی زیر یکصد میلیون ریال در زندانهای استان نیست اظهار کرد: سه عامل اصلی و مهم زندانی برای جرایم غیر عمد در این استان موضوع مهریه های غیرمتعارف و غیر منطقی برخی خانواده ها در امر ازدواج و همچنین صدور چک های بلامحل و بدون پشتوانه مالی و تصادفات است.
وی گفت: خانوادها باید در این رابطه دقت بیشتری داشته باشند که هم در اعلام مهریه و هم صدور چک تمامی جوانب قانونی و توانایی های خود را لحاظ کنند تا دچار مشکل و عواقب آن نشوند.
استان یزد یک میلیون و 80 هزار نفر جمعیت دارد.
2088/ 6197

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «212 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد در یزد نیاز است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات