فعالیت 3200 ایستگاه هواشناسی درکشور

به گزارش ایرنا، علی عابدینی روز دوشنبه در نخستین گردهمایی هواشناسی دریایی و بزرگداشت روز جهانی اقیانوس ها در بوشهر افزود: ایستگاههای یاد شده در بخش پیش بینی وضعیت هوا بصورت 30 دقیقه، یک و سه ساعته و در پیش بینی باران بصورت 24 ساعته کار خود را انجام می دهند.
وی بیان کرد: هر سال 25 هزار نفر در دنیا براثر مخاطرات طبیعی جان خود را از دست می دهند که نقش سازمان هواشناسی برای کاهش این میزان تلفات چشمگیر است.
عابدینی افزود: برای مدیریت استاندارد بلایای طبیعی چهار مرحله پیش بینی و پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی وجود دارند که مرکزهای هواشناسی در مورد نخست نقشی اساسی دارند.
وی گفت: 50 سال است که پدیده های جوی در دنیا پیش بینی و هر سال نیز به دقت این پیش بینی ها افزوده می شود.
مساعدی بیان کرد: برای رسیدن به میانگین کشورهای اروپایی در پیش بینی شرایط جوی برای کاهش مخاطرات و آسیبهای آن نیازمند تلاش بیشتری هستیم.
عابدینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در خوش بینانه و بدبینانه ترین حالت به ترتیب 1.5 و 6 درجه سانتیگراد دمای کره زمین افزایش می یابد که براساس یک توافق نامه جهانی این افزایش باید بین یک تا 1.5 درجه سانتیگراد باشد.
وی همچنین با اشاره به ضرورت نصب ایستگاه موج نگار در سواحل گفت: برای نهادینه کردن استفاده از موج نگار به جای بویه های دریایی نیاز مبرم به مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و دانشگاهها داریم و در این زمینه نشستی نیز با مسئولان کشور عمان که در استفاده از موج نگارها تجربه موفقی دارند، برگزار شده است.
7212/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت 3200 ایستگاه هواشناسی درکشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات