اروپایی ها به باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا امیدوارند

به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی «لو فیگارو»، دو هفته تا برگزاری همه پرسی انگلیس در مورد ادامه حضور این کشور در اتحادیه اروپا زمان باقی است و نتیجه نظرسنجی موسسه فرانسوی TNS نشان می دهد که در خارج از انگلیس، دو سوم اروپایی ها آشکارا از باقی ماندن این کشور در جمع 28 کشور اتحادیه اروپا، حمایت می کنند.
این نظرسنجی در نیمه دوم ماه مه (اواخر اردیبهشت تا اواسط خرداد) در 9 کشور اتحادیه اروپا و در جامعه آماری یک هزار اروپایی بالای 18 سال، صورت گرفته است و نشان می دهد که تمایل شهروندان اروپا به باقی ماندن انگلیس در اتحادیه 6 درصد در فرانسه و 10 درصد در لهستان در قیاس با نظرسنجی قبلی (آوریل) افزایش یافته است.
نتایج این نظرسنجی در انگلیس نشان می دهد که در جبهه موافق خروج از اتحادیه موسوم به «برگزیت»، 41 درصد «شخصا امیدوارند که کشورشان عضو اتحادیه باقی بماند» و 43 درصد به خروج از آن امیدوارند.
این نظرسنجی در انگلیس نشان می دهد که 43 درصد از مردم این کشور معتقدند که رای دهندگان به ماندن در اتحادیه رای می دهند که این میزان 3 درصد نسبت به نظرسنجی قبلی افزایش یافته است. تنها 26 درصد از انگلیسی ها خروج از اتحادیه را پیش بینی می کنند.
در خارج از انگلیس، دو سوم اروپاییان معتقدند که این کشور نباید اتحادیه اروپا را ترک کند. 59 درصد مردم در آلمان خواهان باقی ماندن انگلیس در اتحادیه هستند. این رقم نسبت به نظرسنجی قبلی 12 درصد افزایش یافته است.
«اردوارد لوسرف» (Édouard Lecerf) مدیر بخش سیاست و آرا گروه TNS گفت: آلمانی ها به اروپا و وزنی که در آن دارند، دلبسته اند و نمی خواهند فروپاشی آن را شاهد باشند.
این نظرسنجی همچنین نشان می دهد فرانسوی ها شک و تردید خود به اتحادیه را کنار گذاشته اند و 57 درصد از آنها با باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا موافق هستند. این میزان 9 درصد افزایش یافته است.
پس از آلمان و فرانسه، مردم لوکزامبورگ با 53 درصد، فنلاند 51 درصد، لهستان 48 درصد و دانمارک 41 درصد، موافق ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا هستند.
لوسرف در این باره گفت: از آنجا که اروپایی ها نمی خواهند انگلیس از اتحادیه خارج شود، به این احتمال باور ندارند و همین امر می تواند بحران ساز باشد.
در میان کشورهای اروپایی، وضع در دو کشور هلند و جمهوری چک متفاوت است. در هلند 39 درصد از مردم معتقدند که انگلیس از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و 38 درصد این مساله را باور ندارند. افکار عمومی در این کشور همچنان تحت تاثیر «نه» هلندی ها به توافق همکاری اروپا با اوکراین قرار دارد.
همین تفکر اروپاستیزانه افکار عمومی در جمهوری چک را تحت تاثیر قرار داده است. 43 درصد از مردم این کشور موافق و 44 درصد مخالف خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند.
بطور کلی بیشتر اروپاییان با ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا موافقند. این در حالیست که هلندی ها امیدوارند همه پرسی مشابه با انگلیس در کشورشان برگزار شود. این نظرسنجی نشان می دهد که در صورت برگزاری این همه پرسی، «آری به اتحادیه اروپا» پیروز خواهد شد.
مردم انگلیس 23 ژوئن (3 تیر) با شرکت در یک همه پرسی در مورد ادامه حضور کشورشان در اتحادیه اروپا، تصمیم گیری خواهند کرد.
اروپام ** 9053**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اروپایی ها به باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا امیدوارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات