بزرگترین دستاورد برنامه نویسان تحت وب

دنبال کردن جهت حرکت چشمان کاربر موضوع چند ساله آخرین و سخت ترین پژوهش های دولوپر ها است ، و خبر خوش این است که در نهایت تلاش دولوپر ها جواب داده و امروز شاهد ساخت نرم افزاری تحت وب برای دنبال کردن جهت حرکت چشمان کاربر هستیم. وب سایت زوم تک - سینا اشتری: دنبال کردن جهت حرکت چشمان کاربر موضوع چند ساله آخرین و سخت ترین پژوهش های دولوپر ها است ، و خبر خوش این است که در نهایت تلاش دولوپر ها جواب داده و امروز شاهد ساخت نرم افزاری تحت وب برای دنبال کردن جهت حرکت چشمان کاربر هستیم.

بزرگترین دستاورد برنامه نویسان تحت وب در سال ۲۰۱۶

این نرم افزار توسط دانشمندان رشته کامپیوتر دانشگاه Brown University تولید گردید و نامش WebGazer.js می باشد ، نرم افزار WebGazer را می توان با چند خط برنامه نویسی به هر سایتی اضافه کرد و با استفاده از نرم افزار مرورگر کاربر این نرم افزار وب کم دستگاه را به دستگاهی برای تحت نظر گرفتن جهت حرکت نگاه کاربر بدل خواهد نمود ، بدین ترتیب می توان دریافت که کاربر در هر لحظه به کدام قسمت سایت نگاه می کند ، در نتیجه برنامه نویسان وب می توانند سایت ها را به گونه ای برنامه نویسی کنند که با استفاده از WebGazer و تحت نظر داشتن نقطه ای از مانیتور که کاربر به آن نگاه می کند محتوای سایت را بهینه سازی نمود.

پس از اینکه این نرم افزار به سایتی اضافه شود کاربر پس از ورود به این سایت با در خواست اجازه برای دسترسی به وبکم رو به رو خواهد شد ، پس از اینکه اجازه توسط کاربر صادر شود ، نرم افزار مدت ۳۰ ثانیه را به کالیبره کردن عملکرد خود خواهد پرداخت و پس از این سایت در هر لحظه می تواند نقطه ای از مانیتور که شما به آن نگاه می کنید را تشخیص دهد ، بدین منظور نرم افزار تصویر دریافتی از مانیتور را به صورت سیاه و سفید در می آورد سپس با حذف کردن مناطق سفید رنگ چشم نرم افزار قرنیه چشم را تحت نظر می گیرد و در نهایت در هر لحظه حرکت چشمان شما تحت نظر نرم افزار قرار خواهد گرفت.

هنوز سوال های زیادی درباره نحوه حفاظت از حریم خصوصی کاربران در حین استفاده از این نرم افزار مطرح است و چون این نرم افزار در واقع به وب کم شما دسترسی پیدا خواهد کرد باید قبل از به کار گیری آن مراتب امنیتی خاصی لحاظ گردند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بزرگترین دستاورد برنامه نویسان تحت وب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات