بعضی‌ها فکر می‌کنند موفقیت فقط جام گرفتن است/ جلالی: در پاس پارامترهای قهرمانی داشتم


به گزارش "ورزش سه"، جلالی در مصاحبه با همشهری ورزشی در مورد پیوستن به پیکان، برنامه‌هایش در این تیم و مسائل مختلف دیگر به سوالات پاسخ می دهد.حرف های سرمربی جدید پیکان را می‌خوانید.  
 

امسال در لیگ برتر دنبال چه جایگاهی هستید؟
خودتان می دانید که پیکان در این سال ها مدام سقوط یا صعود کرده است بتابراین در فصل شانزدهم به دنبال تثبیت تیم هستیم و هدفگذاری ما بقای تیم در لیگ است که بر این اساس سیاستگذاری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

یعنی فقط به فکر ماندن هستید؟
جدا از ماندن در لیگ، دنبال درست کردن تیمی هستیم که در سال های بعد به موفقیت های بیشتر برسیم و پیشرفت کنیم.

آیا این درست است که نکونام یا تموریان را می‌خواهید؟
این موارد به جزئیات مربوط می وشد که نمی خواهم در موردش صحبت کنم. لیست بازیکنان را به باشگاه داده‌ام و قصدمان این است که یکسری از بازیکنان جوان و با استعدادی که در لیگ یک با تیم همراه بودند را حفظ کنیم. همچنین می‌خواهیم بازیکنان جوان دیگری را شناسایی کنیم و در کنار چند بازیکن باتجربه لیگ برتری بتوانیم شرایط خوبی را رقم بزنیم.البته ما یک یا دو بازیکن خیلی با تجربه می خواهیم ولی اینکه انها چه کسانی باشند در آینده معلوم می شود.

چند درصد تیم سال قبل حفظ می‌شود؟
ما اسکلت اصلی تیم را حفظ می کنیم چون پیکان واقعا بازیکنان خوب و آینده داری دارد.

شما در این سال‌ها تنها مربی‌ای بودید که هر فصل تیم داشتید ولی برخی انتقاد می کنند که جلالی به نسبت سال‌هایی که مربیگری کرده، درکسب جام قهرمانی ناموفق بوده است.در این خصوص چه صحبتی دارید؟
این به دیدگاه آنهایی مربوط می‌شود که می‌نویسند یا منتقد هستند.برخی اینگونه  تفسیر می کنند که اگر یک مربی به فوتبال خدمت کرده باشد موفق است و برخی هم فقط موفقیت را در کسب جام می‌بینند.به عنوان مثال اتفاقی که منجر به قهرمانی لسترسیتی شد هر 80 سال یک بار ممکن است رخ دهد ولی وقتی یک مربی در لسترسیتی کارهایی انجام می‌دهد که خدمت به فوتبال است، طبیعتا او یک مربی موفق خواهد بود.من این فرضیه‌ها را رد یا تایید نمی کنم، فقط می‌توانم بگویم هر فردی نظر خودش را دارد.

ولی خیلی‌ها با این تجربه و سابقه شما در مربیگری انتظار داشتند که بیشتر مقام بیاورید؟
من در پاس تهران قهرمان شدم چون پارامترهای قهرمانی داشتم.آن زمان بازیکن خوب داشتیم، مدیریت قوی داشتیم، امکانات خوبی داشتیم و مسائل دیگری مثل فضای رسانه‌ای هم مهم بود.در صبا هم قهرمان جام حذفی شدم.شما باید به تیم هایی که در آن مربیگری کردم هم نگاه کنید.مثلا من 3 سال سرمربی سپاهان نبودم که قهرمانی بیاورم.در تراکتورسازس این فضا فراهم بود و حتی در هفته بیستم صدرنشین شدیم اما یک نگاه منصفانه کنید و ببینید چه اتفاقاتی رخ داد که آن تیم به یکباره افتاد.

در برخی تیم ها نیز از فوتبال فردا حرف زدید که برای برخی نامفهوم بود و حتی از شما انتقاد شد؟
شما می‌توانید یک دهکده را تجسم کنید.اینکه برنامه ریزی کنید که آن دهکده در آینده بیمارستان داشته باشد یا اینکه روی رودخانه ای که کنار ان قرار دارد پل نصب کنیم یا جاده را آسفالت کنیم.این ها چیزهایی است که در مورد آینده آن دهکده در ذهن دارید و می توانید آن  آینده را «فردا» بنامید.این دهکده می‌تواند بهداشت، اقتصاد، ورزش، فوتبال و ... باشد تا برای مسئولیتی که دارید هدف تعیین کنید.


[ منبع این خبر سایت ورزش3 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بعضی‌ها فکر می‌کنند موفقیت فقط جام گرفتن است/ جلالی: در پاس پارامترهای قهرمانی داشتم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات