اردوغان به زنان ترکیه: کمتر از 3 بچه نداشته باشید

او قبل از این در سخنانی زنان ترکیه را به بچه آوردن تشویق کرده و گفته بود اسلام موافق جلوگیری از بارداری و زادو ولد نیست. آفتاب : اردوغان به زنان ترکیه گفت که کمتر از 3 بچه نداشته باشند.
 
به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه زنان این کشور را به تولد حداقل 3 فرزند فراخواند و گفت زندگی زن کامل نخواهد بود مگر اینکه نسل داشته باشند.
 
او قبل از این در سخنانی زنان ترکیه را به بچه آوردن تشویق کرده و گفته بود اسلام موافق جلوگیری از بارداری و زادو ولد نیست.

اردوغان تاکید کرد که او از جمله افرادی است که خواهان حضور زن در بازار کار است به شرطی که این موضوع مانع از ایجاد خانواده ای چند فرزندی نشود.

رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی در افتتاح مقر جدید انجمن زنان ترکیه و دموکراسی گفت: مخالفت با مادری، یعنی مخالفت با انسانیت.
 
وی افزود: درخواست می کنم هر خانواده، حداقل سه فرزند داشته باشد زیرا خانواده قوی، ملت قوی را می سازد.

اردوغان روز دوشنبه قبل هم گفته بود که تنظیم خانواده و جلوگیری از افزایش جمعیت مناسب خانواده های اسلامی نیست.

جمعیت ترکیه در سال 2015 به رقم 79 میلیون نفر رسد این در حالی است که این رقم در سال 2000 میلادی، 68 میلیون نفر بود.
اردوغان 2 پسر و 2 دختر دارد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اردوغان به زنان ترکیه: کمتر از 3 بچه نداشته باشید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات