فارس سهم واقعی خود را از توسعه اقتصادی به دست نیاورده است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، یدالله رحمانی دوشنبه در مراسم تودیع ومعارفه مدیر کل اقتصاد و دارایی فارس افزود: همه دستگاها باید تلاش کنند از ظرفیت های اقتصادی این استان بهره وری و استفاده مطلوب تر به عمل آید و شاخص های اقتصادی در این استان رشد کند.
معاون استاندار فارس افزود: 43 هزار میلیارد تومان حجم منابع بانکی استان فارس در سال گذشته بوده است ، با این ظرفیت بانکی استان فارس باید بتواند انبوه طرح های نیمه تمام خود را به سرانجام برساند.
به گفته رحمانی، فارس قابلیت های شگرف در حوزه سلامت ، کشاورزی و صنعت دارد اما از همه این قابلیت ها استفاده بهنیه به عمل نمی آید .
وی ادامه داد : 10 درصد از محصول کشاورزی کشور در استان فارس تولید می شود و این استان در تولید 24 محصول در کشور از جایگاه اول تا سوم برخوردار است اما محدودیت منابع آب کشاورزی فارس را تحت تاثیر قرار داده است ، باید راهکارها و تدابیر اقتصادی برای بهره وری بیشتر از منابع آب و گذر از دوران سخت تامین آب در این استان معطوف شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس همچنین گفت:راهکارهای اقتصاد مقاومتی از جمله مواردی است که باید با دقت دراین استان اجرایی گردد، فارس 4500 واحد صنعتی و 68 ناحیه و شهرک صنعتی دارد که بسیاری از این صنایع با مشکلات روبرو هستند .
وی همچنین از وجود 2100 هکتار محدوده صنایع انرژی بر در استان فارس به عنوان قابلیت برای توسعه اقصتادی یاد کرد و گفت:هزار هکتار منطقه ویژه اقتصادی در استان فارس وجود دارد که تا 2500 هکتار قابل افزایش است، این قابلیت ها می تواند اقتصاد فارس را رونق دوچندان دهد .
رحمانی گفت: پس از برجام و فراهم شدن فضای سرمایه گذاری در استان فارس 30 هیات اقتصادی خارجی به این استان سفر کرده اند ، این هیات ها پیشنهادها و ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری داشته اند که باید اجرایی و عملیاتی شود .
در آیین یادشده بابک دایی به عنوان مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی فارس معرفی و محمد حسن مبشری مدیرکل قبلی تودیع شد.
6113 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فارس سهم واقعی خود را از توسعه اقتصادی به دست نیاورده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات