وارسی تجهیزات ناوبری فرودگاه‌های کشور طبق استانداردها بسیار ضروری است

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، علی عابدزاده افزود: بخش تصدی‌گری و عملیات فیزیکی کار را شرکت فرودگاه‌ها و کنترل و نظارت کار بر اساس استانداردها را سازمان هواپیمایی کشوری بر عهده دارند.
وی گفت: بحث وارسی تجهیزات ناوبری فرودگاه‌های کشور امری ضروری است و ایکائو و تمامی سازمان‌های نظارتی بین‌المللی آن را امری اجتناب ناپذیرمی دانند.
وی با بیان این که پیش از این در ایران وارسی پروازها با دو فروند هواپیمای فالکن انجام می‌شد که مربوط به سال 1975 میلادی بودند و تقریبا کارآیی لازم را از دست داده و زمین‌گیر شده بودند، اظهارداشت: خوشبختانه در یک سال گذشته تلاش‌های چشمگیری توسط شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران صورت گرفت و یک فروند هواپیمای مناسب به همراه دستگاه‌هایی با آخرین تکنولوژی‌ها برای وارسی و کالیبره کردن تجهیزات فرودگاه‌های کشور خریداری شد.
به گزارش ایرنا، هواپیمای فلایت چک وظیفه بازرسی و کنترل عملکرد دستگاه های کمک ناوبری را در فرودگاه های کشور بر عهده دارد و شرکت فرودگاه های کشور با خرید یک فروند هواپیمای فلایت چک اروپایی با برند کینگ ایر350 آی(King Air 350I) کنترل سیستم های ناوبری هوایی فرودگاه ها را از روز 13 خرداد ماه آغاز کرد.
تنها هواپیمای جت فالکن و فلایت چک ایران ساعت 18و 46 دقیقه روز 12 اسفند ماه سال 1392 به علت نقص فنی در اطراف آب های جزیره کیش سقوط کرد.
با سقوط این فلایت چک، سازمان هواپیمایی کشوری تنها هواپیمای کنترل سیستم های پروازهای فرودگاه های کشور را از دست داد و شرکت فرودگاه های کشور مجبور شد از اسفند ماه سال 1392 برای کنترل سیستم های پروازی از هواپیمای اجاره ای فلایت چک یکی از کشورهای همسایه استفاده کند.
اقتصام**1108 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وارسی تجهیزات ناوبری فرودگاه‌های کشور طبق استانداردها بسیار ضروری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات