400 واحد صنعتی تعطیل درچهارمحال وبختیاری تمایل به بازگشت چرخه تولید ندارند

به گزارش ایرنا، سیدنعیم امامی روزدوشنبه درجمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان اظهار داشت: با سرمایه گذاران 450 واحد تولیدی و صنعتی تعطیل شده در استان جلسات متعددی برگزار شده که سرمایه گذاران 400 واحد اعلام کرده اند تمایل به بازگشت به چرخه تولید ندارند.
به گفته وی، اکثر واحدهایی که تمایل به بازگشت به تولید ندارند، بین 10 تا 15 سال گذشته تعطیل شده اند و هدف گرفتن مجوز و راه اندازی این گونه واحدها استفاده از مزیت های جانبی آن بوده است.
وی ادامه داد: بزودی وضعیت این 400 واحد تعیین تکلیف و زمین واگذاری به این گونه سرمایه گذاران بازپس گرفته شده و به شهرک های صنعتی تحویل می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: واحدهای تولیدی و صنعتی موجود در چهارمحال وبختیاری کارگاه تولیدی محسوب می شوند و تنها 14 واحد فعال بزرگ با اشتغال بیش از یکصد نفر در این استان وجود دارد.
امامی با بیان اینکه یکهزار و 228 واحد تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، گفت: این این تعداد، 14 واحد صنعتی بزرگ نیز تعطیل شده است.
به گفته وی، در راستای تحقق شعار امسال، 290 واحد تعطیل و نیمه تعطیل تولیدی و صنعتی استان در صورت تخصیص چهار هزار میلیارد ریال اعتبار، فعالیت مجدد خود را از سر می گیرد.
امامی ادامه داد: با آغاز به کار مجدد این واحدها برای چهار هزار نفر فرصت شغلی فراهم شده و چهار هزار فرصت شغلی نیز تثبیت می شود.
وی افزود: پیش بینی می شود امسال 50 طرح تولیدی و صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در استان در صورت تخصیص اعتبار تا پایان سال بهره برداری شود.
امامی، میزان سرمایه گذاری این 50 طرح را شش هزار و 815 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از این طرح ها دو هزار و 106 فرصت شغلی جدید در استان ایجاد می شود.
وی کارخانه تولید چادر مشکی، فولاد چهارمحال، واحد ورق پوشش دار تاراز، طرح پرتودهی گاما و شهرک آب معدنی را از مهمترین طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای استان برشمرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: از اردیبهشت ماه سال گذشته با فعال شدن ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان این ستاد 147 مصوبه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی داشته که 64 مصوبه آن کاملا اجرا شده و 83 مصوبه نیز در دست اجراست.
امامی تصریح کرد: بر اساس بررسی های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، 4.7 درصد مشکلات واحدهای تولیدی وصنعتی استان کمبود سرمایه در گردش، شش دهم درصد نبود سرمایه ثابت، 46 درصد مشکلات تقسیط بدهی بانکی، 4.7 درصد مشکلات مربوط به تامین اجتماعی، هفت درصد مشکلات مالیاتی و 37 درصد مشکلات مربوط به امور زیرساختی و بدهی به دستگاه های خدمات رسان آب، برق و گاز است.
وی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیازمند کمک فکری اشخاص حقیقی، گروه های سیاسی و تشکل های خصوصی است، گفت: گروه های سیاسی که حامی دولت هستند برای فعال تر شدن چرخ صنعت در استان کمک فکری ارائه دهند.
وی گفت: هم اینک تنها مغز صنعت در استان کار می کند و دست های آن برای حرکت از سوی بانک ها بسته شده است.
7361/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «400 واحد صنعتی تعطیل درچهارمحال وبختیاری تمایل به بازگشت چرخه تولید ندارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات