راه اندازی شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط ‌زیست در استان گیلان

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یدالله سبوحی در مورد ضرورت و اهمیت بهینه سازی انرژی و محیط زیست در سطح استان ها و ارزیابی ظرفیت آن گفت: این ستاد تصمیم دارد تا شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست را در استان گیلان با همکاری تمام دستگاه ها و نهادهای مرتبط ایجاد کند.
وی اهداف ایجاد این شبکه را توسعه ظرفیت علمی و فنی در استان، شناسایی ظرفیت بهینه­ سازی انرژی و محیط ­زیست و برنامه ­ریزی برای بالفعل کردن ظرفیت­ها از طریق حمایت از مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها و شرکت های دانش­بنیان عنوان کرد.
سبوحی گفت: ارزیابی ظرفیت بهینه سازی انرژی و محیط زیست در سطح استانی ایجاب می کند تا شبکه تخصصی متشکل از دستگاه های اجرایی، صنایع، شرکت های خدمات انرژی، شرکت های دانش بنیان و نهادهای پژوهشی و فناوری در استان ها سازماندهی شود چراکه شناخت مسائل و چالش های بهینه سازی انرژی و محیط زیست در سطح استان ها یک ضرورت مهم است.
وی شناخت مسائل و چالش های بهینه سازی انرژی و محیط زیست در سطح استان ها را مهم خواند و افزود: این امر برای پیگیری سیاست های دولت و تدوین برنامه اجرایی مشخص و هدفمند است تا بتواند ظرفیت لازم برای گسترش بازارهای خدمات انرژی و فناوری کارآمد انرژی و محیط زیست و بهره برداری از ظرفیت های محلی را فراهم کند و در راستای ارتقای سطح کارآیی انرژی و بهره وری کل در سطح ملی و ایجاد اشتغال دانش بنیان در استان های کشور گام بردارد.
دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی گفت: دستیابی به اهداف مهم تشکیل شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست با همکاری تمام نهادها و دستگاه های اجرایی، بنگاه های اقتصادی، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و پارک های علم و فناوری در استان ها صورت می گیرد.

** فواید راه اندازی شبکه تخصصی بهینه­ سازی انرژی و محیط زیست
سبوحی اظهار کرد: با راه اندازی شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط ‌زیست در استان گیلان، سازماندهی کارگروه بهینه ­سازی انرژی و محیط ­زیست در این استان مدنظر واقع شده و فعالیت تشکل­های مردم نهاد در این زمینه مورد حمایت قرار می گیرد.
وی افزود: از دیگر فواید این شبکه سازماندهی کارگروه فنی متشکل از متخصصان استان است تا فعالیت این کارگروه در زمینه ارزیابی ظرفیت بهینه ­سازی انرژی مورد حمایت ستاد و دستگاه های اجرایی استان باشد.
به گفته وی، به این ترتیب کارگروه فنی استان در تعامل با کارگروه مطالعات دورنمای انرژی در ستاد خواهد بود و در این فرآیند انتقال تجربه و ابزارهای لازم برای تدوین دورنمای بهینه­ سازی انرژی استان در دسترس کارگروه فنی در استان می گیرد.
علمی ** 9340**1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه اندازی شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط ‌زیست در استان گیلان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات