منشور زنان و زندگی شهری تدوین می‌شود


رییس شورای سیاست‌گذاری همایش بین‌المللی زنان و زندگی شهری گفت: این همایش به‌ منظور ارتقای کیفیت زندگی شهری برای زنان، منشور زنان و زندگی شهری را تدوین می‌کند.
به گزارش سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زهرا سادات مشیر با بیان اینکه ایجاد زمینه و فرصت هم‌اندیشی و تعامل میان صاحب نظران، مدیران شهری و جامعه مدنی درباره مسائل و چالش‌های روزمره زندگی شهری برای زنان، مهم‌ترین وظیفه همایش بین‌المللی زنان و زندگی شهری است، اظهار کرد: موضوع حضور و نقش‌آفرینی زنان در زندگی شهری، می‌طلبد تا با برنامه‌ریزی و تدوین راهکارهای منطقی، زمینه شکوفایی آنان در فضای شهری را هموار کنیم که این مهم با تدوین منشوری برای زندگی زنان محقق می‌شود.
مشاور شهردار تهران در امور بانوان بهره‌مندی از دانش، تخصص و راهکارهای اجرایی اساتید دانشگاهی و صاحبنظران در حوزه زنان را یکی از عوامل تاثیرگذار در برگزاری هر چه مطلوب‌تر همایش زنان و زندگی شهری عنوان کرد و گفت: محورهای 10گانه این همایش برای رسیدن به مفهومی مشترک بین مدیران شهری و مراکز علمی، با عنوان‌های «زنان، فضاهای عمومی و سرزندگی شهری»، «زنان، خانواده و سلامت شهری»، «زنان، سرمایه‌های اجتماعی و توسعه پایدار شهری»، «زنان، امنیت اجتماعی و آسیب‌های زندگی شهری»، «زنان، آموزش و حقوق شهروندی»، «زنان، مدیریت و برنامه‌ریزی شهری»، «زنان، توانمندسازی و عدالت اجتماعی»، «زنان، فرهنگ شهری و فناوری‌های نوین ارتباطی» و «زنان در شهر، ملاحظات محیطی و رفتاری» تدوین شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی همایش زنان و زندگی شهری، مشیر در پایان گفت: در پایان همایش با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهری برای حضور زنان در فضاهای شهری منشوری تدوین خواهد شد.
همایش بین‌المللی زنان و زندگی شهری ٢١ و ٢٢ آذرماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منشور زنان و زندگی شهری تدوین می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات