اعضای هیات موسس مجمع عالی بازنشستگان انتخاب شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، این انتخابات روز گذشته پس ازاستقرار هیات رئیسه سنی و با کاندیدا شدن ۳۱ نفر از نمایندگان کانون های بازنشستگی کشوری با حضور ۱۳۰ نفر از نمایندگان استانی از سراسر کشور و نمایندگان وزارت کشور در تهران برگزار شده است.

با برگزاری این انتخابات از میان ۱۱۶ رای ماخوذه؛ آقایان امیرپویان فراز اصفهان، سیروس شاه حسینی ازتهران، حسین پورمختار ازتهران، ابراهیم بصیرنیا از کرمان ، سید محمد سیدی از مازندران، علی فیضی از تهران، احمد شهسواری از یزد، ام البنین خیراندیش از آذربایجان شرقی، بهمن مختاری از فارس، ابوالحسن ضرغامی از زنجان و عبدالرحیم قاسمی مفرد از خوزستان به عنوان ۱۱ عضو هیات موسس انتخاب شدند.

قرار است هیات موسس مجمع عالی موقت بازنشستگان، تدوین اساسنامه مجمع عالی و ارسال و پیگیریِ به ثبت رسیدن اساسنامه و تشکل مجمع عالی بازنشستگان کشوری در وزارت کشور را تا زمان تشکیل مجمع عمومی و هیات مدیره اصلی پیگیری کند.

صندوق بازنشستگی کشوری از سال ۱۳۵۴ تاکنون فعالیت می کند و یک میلیون و ۲۷۷ هزار بازنشسته کشوری را در دستگاههای اجرایی تحت پوشش دارد.

همچنین از نظر پراکنش جغرافیایی، بیشترین جمعیت بازنشستگان کشوری در استان تهران با ۲۹۰ هزار و۸۱۷ نفر قرار دارد.

بازنشستگان کشوری تاکنون، از وجود یک تشکل سراسری و منسجم کشوری بی بهره بودند و افراد پس از بازنشستگی تنها در قالب کانون های بازنشستگی نهادهای مختلف فعالیت می کردند. اما با تشکیل مجمع عالی بازنشستگان کشوری و ثبت آن در وزارت کشور در آینده نزدیک می توان به افزایش چانه زنی بازنشستگان در سطوح تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور امیدوار بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعضای هیات موسس مجمع عالی بازنشستگان انتخاب شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات