نمایشگاه قرآن مشهد همچنان درگیر کمبود اعتبارات است

محمدتقی کاظمی نسب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش برای افزایش سطح کیفی نمایشگاه امسال قرآن مشهد، اظهار کرد: از ابتدای برنامه ریزی نمایشگاه قرآن، اولویت ما با افزایش کیفیت نمایشگاه بود و اعلام کردیم غرفه ها را تنها به سازمان هایی واگذار می کنیم که برنامه هایشان، محتوا و خلاقیت داشته باشد.

وی ادامه داد: کیفیت و محتوا، تزریقی نیست بلکه همه سازمان ها و دستگاه های مشارکت کننده در نمایشگاه قرآن باید دست به دست هم بدهند تا کیفیت ارتقا یابد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه خود سازمان ها و دستگاه ها باید به دنبال کیفیت باشند، گفت: ما به ۳۴ دستگاه شرکت کننده در نمایشگاه قرآن اعلام کرده ایم که باید برای نمایشگاه امسال برنامه های متفاوت و جذاب داشته باشند.

کاظمی نسب تصریح کرد: ما سیاست ها را ابلاغ و اعلام می کنیم اما دستگاه های درگیر، خود باید خلاق باشند و بخواهند که کیفیت را اولویت اول برنامه هایشان در نمایشگاه باشد و تلاش کنند تا طراحی های آنها جذاب و مخاطب پسند شوند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود این ابلاغ ها، کیفیت نمایشگاه قرآن مشهد سال به سال کمترشده و از سوی سیاست گذاران، مشوق هایی برای سازمان های شرکت کننده در نمایشگاه درنظر گرفته نمی شود، گفت: ما هم اکنون چهارماه است که با سازمان های مختلف در حال مکاتبه هستیم، نمایندگان سازمان ها در جلسات ما حضور دارند و این انتقادات را شنیده اند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه ما ضمن مطرح کردن این انتقادات، از سازمان ها خواسته ایم تا برنامه های جدیدی برای نمایشگاه قرآن امسال داشته باشند، اظهار کرد:خوشبختانه در نمایشگاه امسال، شاهد یک تحول رویکرد جدید در غرفه آستان قدس رضوی، کانون های فرهنگی هنری مساجد، نشر دیجیتال و موسسات قرآنی خوهیم بود.

کاظمی نسب درباره بودجه امسال نمایشگاه قرآن مشهد گفت: بودجه نمایشگاه امسال در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده و ما همچنان با کمبود بودجه مواجه هستیم.

وی ادامه داد: تنها راه حل رفع این مشکل تکراری که هرسال گریبان‌گیر نمایشگاه قرآن است، اختصاص یک ردیف بودجه مستقل به نمایشگاه قرآن و عترت مشهد است زیرا ظرفیت های شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران با دیگر شهرها متفاوت است، آیا ظرفیت های بالای شهر مشهد، نیازمند داشتن یک ردیف بودجه مستقل نیست؟

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: بودجه امسال نمایشگاه قرآن مشهد، ۷۸۵ میلیون تومان است و براساس قول هایی که روی کاغذ به ما داده اند، قرار است ۳۰ تا ۴۰ درصد آن پرداخت شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایشگاه قرآن مشهد همچنان درگیر کمبود اعتبارات است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات