برگزاری نخستین دوره مسابقات حفظ سوره الرحمن در ماه رمضان

سمیه همت پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: قرآن راهنما و هدایتگر انسان در صحنه های مختلف زندگی است و انس با آن تاثیر شگرفی بر زندگی انسان می گذارد که از این حیث نمونه ها و انسان های بسیاری در طول تاریخ قابل مشاهده هستند.

وی افزود: از طرفی در ماه رمضان بر انس دوچندان با قرآن تاکید شده و فضیلت و ثواب بسیاری برای آن ذکر شده است. ثواب كسى كه در ماه رمضان آیه اى از كتاب خداوند بخواند همانند كسى است كه در ماه هاى دیگر قرآن را ختم كرده است.

مسئول فرهنگی واحد خواهران بسیج رسانه خوزستان عنوان کرد: در خصوص فضایل و برکات سوره الرحمن که به عروس قرآن نیز مشهور است، روایات متعددی وجود دارد و از جمله آنکه هرکسی سوره الرحمن را قرائت کند خداوند به ضعف و ناتوانی او رحم می آورد و توانایی ادای شکر نعمت های خدادادی را پیدا می کند.

همت پور بیان کرد: با این تفاسیر سازمان بسیج رسانه خوزستان برای نخستین بار مسابقه حفظ این سوره مبارکه را در ماه رمضان ویژه اهالی مطبوعات و رسانه های استان برگزار می کند.

وی تصریح کرد: پس از ماه رمضان از خبرنگاران عضوی که موفق به حفظ این سوره شده اند آزمون گرفته و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری نخستین دوره مسابقات حفظ سوره الرحمن در ماه رمضان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات