برخورد با برداشت کنندگان غیرمجاز گیاهان دارویی در البرز

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا لشکری در حاشیه نشست خبری مشترک و رونمایی از ویژه نامه محیط طبیعی استان البرز که ظهر دوشنبه در شهرداری کرج برگزار شد، در گفتگو با مهر، در مورد از بین رفتن پوشش گیاهی به ویژه در حوزه گیاهان دارویی، اظهار کرد: برداشت گیاهان دارویی توسط مردم که جزئی از گیاهان مرتعی محسوب می شوند، مشکلاتی را برای محیط زیست ایجاد می کند.

وی با اشاره به میزان برداشت این گیاهان، افزود: به طور مسلم این گیاهان هیچ گاه برای مباحث صنعتی کشت نشده اند که به آن میزان برداشت صورت گیرد، بلکه به اندازه نیاز در بخش گیاهی و یا خوراکی از گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج بیان کرد: متاسفانه شاهد هستیم در جاده چالوس و طالقان برخی کارگر اجاره می کنند و گونی هایی انباشته شده از این گیاهان دارویی را برداشت می کنند که مشکلات زیادی را برای محیط زیست به دنبال دارد.

وی با اشاره به این مشکلات ادامه داد: این گیاهان محل زندگی حیات وحش هستند و تمامی جانوران این منطقه از این گیاهان تغذیه می کنند و نباید با پاک تراشی، چرخه طبیعت را از بین ببریم که در این راستا مردم باید بدانند، از بین رفتن گیاهان، محیط زیست و حیات وحش منجر به از بین رفتن محیط زندگی و حتی مردم می شود.

لشکری با تاکید بر لزوم همکاری مردم در این زمینه، تصریح کرد: به سبب گستره بالا و نیروی کم برای برخورد با این قبیل اقدامات، باید مردم محلی و به ویژه شوراها و روستاها از فعالیت این افراد جلوگیری کنند و به محض مشاهده به محیط زیست اطلاع دهد تا برخورد لازم با آنان صورت گیرد.

وی با اشاره به بحث ترسیب کربن که توسط این گیاهان انجام می شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر گرم شدن کره زمین بزرگترین معضل در جهان محسوب می شود و ما با از بین بردن این گیاهان مرتعی که اصلی ترین تاثیر را در ترسیب کربن و از بین بردن گازهای گلخانه ای دارند، عمر کره زمین را کاهش می دهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخورد با برداشت کنندگان غیرمجاز گیاهان دارویی در البرز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات