استان کرمانشاه محل رویش ۱۲۰۰ گونه گیاهی است

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین کاظمی امروز دوشنبه در همایش تجلیل از دستگاه‌ها و نهادهای برتر در حوزه محیط زیست بر لزوم توجه بیش از پیش عموم مردم به بحران‌های زیست محیطی تاکید کرد و اظهار داشت: رشد جمعیت و صنعت از عوامل اصلی تخریب محیط زیست هستند.

وی گسترش اقتصاد سبز، پایش مستمر آلاینده‌های محیط زیست، فراهم کردن امکان برخورداری نسل آینده از محیط طبیعی را از جمله موارد مورد تاکید برای حفاظت از محیط زیست دانست و افزود: گسترش سطح آگاهی و دیپلماسی محیط زیست از اصول نقشه راه هستند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه نباید برای رسیدن به توسعه منابع محدود خود را از بین ببریم، گفت: دیدگاه محیط زیست استان تعامل با صنعت است اما  در صورت بی‌توجهی و تخلف اقدامات لازم انجام می‌شود.

کاظمی با اشاره به ۲ هزار واحد تولیدی و صنعتی مجوزدار در استان کرمانشاه گفت: از این تعداد ۸۰۰ واحد فعال هستند و واحدهای بزرگ استان نیز به سیستم پایش لحظه‌ای پساب مجهز هستند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه بیان کرد: تعدادی واحد آلاینده کوچک همچون کارخانه‌های قیر و آسفالت  در استان داریم که تذکرات لازم به آنان داده شده است.

کاظمی افزود: صد درصد زباله شهری در کرمانشاه به مرکز بازیافت منتقل می‌شود و ۷۰ درصد آن به کود کمپوست تبدیل می‌شود و سایت اصلی بازیافت نخاله‌های ساختمانی در دست اقدام است.

وی از وجود ۱۲۰۰ گونه گیاهی در استان کرمانشاه خبر داد و بیان کرد: از ۸ هزار گونه گیاهی کشور ۱۲۰۰ گونه آن در استان کرمانشاه وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استان کرمانشاه محل رویش ۱۲۰۰ گونه گیاهی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات