شهرداری‌های کهگیلویه‌وبویراحمد با کمبود نیروی تخصصی مواجه هستند

پژمان نیک اقبالی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به مازاد نیرو در شهرداری‌های این استان گفت: این در حالی است که اکثر این نیروها تخصصی نبوده و شهرداری‌های استان با کمبود نیروی تخصصی مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، پژمان نیک‌اقبالی ظهر امروز در نشست شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مهم‌ترین اصلی که در مورد شهرداری‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی وجود دارد تکیه بر منابع پایدار است.

وی افزود: تا زمانی که شهرداری‌ها از لحاظ مالی به دولت متکی باشند با مشکل مواجه می‌شوند بنابراین باید به دنبال ایجاد منابع پایدار باشند.

نیک‌اقبالی کارآمدی نیروی انسانی را از دیگر مواردی دانست که در حوزه اقتصاد مقاومتی در مورد شهرداری‌ها مدنظر است و تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری‌های این استان با مازاد نیرو مواجه هستند این در حالی است که تعداد نیرو در چارت سازمانی آنها محدود است.

وی کمبود نیروی تخصصی در شهرداری‌های استان را از دیگر مشکلات این نهاد عنوان و بیان کرد: با توجه به وجود نیروی مازاد در شهرداری‌ها، در صورتی که این نهاد بخواهد نیروی تخصصی جذب کند باید پیشنهاد شهرداری توسط شورای شهر تأیید و محل تأمین اعتبار نیز تعیین شود تا پس از آن نسبت به جذب نیرو از طریق برگزاری آزمون توسط وزارت کشور اقدام شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مورد کمیسیون‌های ماده 100 و 77 عنوان کرد: شهرداری‌ها نباید نگاه درآمدی به این دو کمیسیون داشته باشند زیرا اگرچه در کوتاه مدت یک منبع درآمد محسوب می‌شوند اما در بلندمدت برای این نهاد مشکلاتی را به وجود می‌آورند.

نیک‌اقبالی تأکید کرد: روش شهرداری‌ها در کمیسیون ماده 100 باید اصلاحی و زیربنایی باشد و در غیراینصورت خیانت به آیندگان محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: در کمیسیون ماده 77 نحوه مصاحبه عوارض در شهرداری‌های استان بسیار متفاوت بوده و به صورت دقیق انجام نمی‌شود که باید برای این موضوع نیز راهکاری اندیشیده شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی سال آخر خود را سپری می‌کنند تصریح کرد: ممکن است در این مدت معدودی از اعضای شوراها که مجددا قصد شرکت در انتخابات شوراها را داشته باشند بخواهند از شهرداری‌ها برای رسیدن به مقاصد خود و جمع‌آوری رأی سوءاستفاده کنند که در این مورد شهرداران نباید تحت تأثیر قرار گیرند.

نیک‌اقبالی با بیان اینکه در سال‌های اخیر بودجه شهرداری‌های استان از رشد خوبی برخوردار بوده گفت: بودجه 17 شهر استان در سال‌های 93، 94 و 95 به ترتیب 78، 113 و 120 میلیارد تومان بوده است.

وی تصریح کرد: این مبلغ بودجه‌ای است که توسط شهرداری‌ها بسته و به تصویب شورای شهر می‌رسد و از محل درآمدهای شهرداری‌ها است و شامل بودجه‌های عمرانی نمی‌شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این بودجه در بسیاری از شهرداری‌های استان به موقع ارائه نشده بیان کرد: این موضوع تخلف محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرداری‌های کهگیلویه‌وبویراحمد با کمبود نیروی تخصصی مواجه هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات