5 میلیارد ریال به دانشکده فنی و حرفه‌ای امام خامنه‌ای بوشهر تخصیص یافت

دانشکده رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای امام خامنه‌ای بوشهر گفت: شرکت ملی نفت ایران برای تجهیز کارگاه‌های دانشکده فنی و حرفه‌ای امام خامنه‌ای بوشهر به امکانات پیشرفته ۵ میلیارد ریال تخصیص داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، اکبر منصوری‌نسب صبح امروز در آیین رونمایی از تجهیزات اهدایی شرکت نفت به دانشکده فنی و حرفه‌ای امام خامنه‌ای بوشهر با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارآفرین و تقاضامحور هستند اظهار داشت: این دانشگاه‌ها  با تعامل با صنعت می‌توانند نقش ویژه‌ای در پویایی و توسعه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه توسعه اقتصادی و صنعتی نیازمند نیروهای ماهر و کارآمد است  افزود: دانشکده امام خامنه‌ای در این زمینه قدم‌های موثری برداشته است که برای رسیدن به وضعیت مطلوب نیازمند توجه ویژه است.

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای امام خامنه‌ای بوشهر ظرفیت این بیش از یک‌هزار و 500 دانشجو دانست و افزود: تلاش  این دانشکده این است  که مدرک‌گرایی کنار گذاشته شود و مدارک ارائه شده همراه با دانش فنی و مهارتی باشد تا زمینه بروز رشد و توسعه پایدار فراهم شود.

منصوری‌نسب با بیان اینکه صنعتی شدن یک کشور بدون توسعه نیروی انسانی و انتقال فناوری به وقوع نمی‌پیوندد خاطرنشان کرد: تعلیم، تحقیق و خدمات اشتغال از جمله رسالت دانشگاه‌ها است که متاسفانه غالب دانشگاه‌ها تنها  به تعلیم پرداخته‌اند و این خود مشکل مهمی در خروجی‌های مطلوب دانشگاه‌ها است.

وی مشکل اصلی فارغ التحصیلان  دانشگاه‌ها را بی مهارتی دانست و افزود: فراغ‌التحصیلان فاقد مهارتهای مورد نیاز در بخش صنعت هستند  که این مهم سبب می‌شود که صنعت مجزا از دانشگاه‌ها به تربیت نیروی انسانی بپردازد.

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای امام خامنه‌ای بوشهر تصریح کرد: دانشگاه اصلی‌ترین نهاد خلق ایده‌های نو و فناوری به حساب می‌آید و می‌تواند مرکز ثقل تحولات اجتماعی و عرصه رقابت باشد.

وی بیان اینکه تجهیزاتی که امروز رونمایی شد در کارگاههای کامپیوتر عمران مکانیک و برق و الکترونیک مورد استفاده قرار می‌گیرد افزود: این وسائل در 4 کارگاه بین 40 تا 60 درصد تجهیز شده و این کارگاه‌ها از وسائل جدید برخوردار شدند.

منصوری‌نسب با اشاره به اینکه کارگاه‌های دانشکده امام خامنه‌ای بوشهر تا پیش از شهریور مجهز می‌شود افزود: از مجموع 5 میلیارد ریال تجهیزات تاکنون 3.5 میلیارد ریال آن تحویل شده و تا پیش از شهریور بقیه تجهیزات به کارگاههای پالایش گاز و صنایع شیمیایی تحویل می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «5 میلیارد ریال به دانشکده فنی و حرفه‌ای امام خامنه‌ای بوشهر تخصیص یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات