فضاهای شهری همدان مورد دستبرد قرار گرفته/شهرداری به‌تنهایی قادر به مقابله با تخلفات نیست

نظری رئیس شورای شهر همدان رئیس شورای شهر همدان با اعلام اینکه فضاهای شهری همدان مورد دستبرد قرار گرفته است، گفت: افراد سودجو فضای سبز را به بیقوله‌هایی برای زندگی تبدیل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، علی‌اکبر نظری ظهر امروز در مراسم افتتاح بوستان پدر شهرک فرهنگیان همدان اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های اساسی هر جامعه‌ای فضای سبز است چراکه عامل اصلی پاک کردن بسیاری از آلودگیها بوده و جامعه را به سوی سلامتی بیشتری سوق می‎‌‌دهد.

وی افزود: شهرداری همدان تلاشهای بسیاری برای توسعه فضای سبز شهری در همدان داشته است ولی طلب می‌کند مردم نیز به این شاخصه اهمیت بالایی بدهند چراکه نقش مهمی در زندگی آنها دارد.

نظری با اعلام اینکه در بسیاری از مناطق شهر همدان، فضاهای شهری مورد دستبرد قرار گرفته است، عنوان کرد: برخی سودجویان و فرصت‌طلبان بدون آنکه شاخصه‌های شهری را مدنظر داشته باشند از جهل برخی اقشار جامعه بهره گرفته و فضاهای سبز شهری که امید مردم هستند را به یاس تبدیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه این اتفاقات زیبنده شهر همدان نیست، گفت: حواشی شهر همدان باید به صورت قانونمند توسعه پیدا کرده و شهر از چارچوب خارج نشود که این امر نیازمند همراهی مردم و مقابله مردمی با متخلفان است.

رئیس شورای شهر همدان عنوان کرد: برخی سودجویان فضای سبز شهر همدان را به بیقوله‌هایی برای زندگی افراد می‌کنند که آسیب‌های جدی برای جامعه شهری و شهروندان در پی دارد اما متاسفانه افرادی که قرار است در آنجا زندگی کنند متوجه این موضوع نیستند.

وی با اعلام اینکه مردم به عنوان ناظران اجتماعی اجازه فعالیت این افراد سودجو را نداده و با آن‌ها برخورد کنند، تصریح کرد: شهرداری همدان برای مقابله با این ساخت و سازها نیازمند همراهی مردمی است و به تنهایی قادر به مقابله با تخلفات نیست.

نظری با بیان اینکه متاسفانه شاهد تغییر کاربری فضاهای سبز و آموزشی و تبدیل آن‌ها به واحدهای مسکونی هستیم، گفت: افراد سودجو مسکن ساخته شده را به صورت قولنامه‌ای به مردم واگذار کرده و سبب بهم ریختگی فضاهای شهری همدان می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری همدان نسبت به ایجاد فضای سبز و بوستان در منطقه چهار شهر همدان اقدامات بیشتری انجام دهد، اظهار داشت: ‌ساخت و سازهای غیرمجاز طرح تفضیلی شهر همدان را دچار چالش اساسی می‌کند که مردم می‌توانند برای مقابله با این موضوع شهرداری همدان را همراهی کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فضاهای شهری همدان مورد دستبرد قرار گرفته/شهرداری به‌تنهایی قادر به مقابله با تخلفات نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات