آملی‌لاریجانی:عده‌ای تلاش دارند انقلاب را از «انقلاب» تهی کنند

رئیس قوه قضاییه حضور گسترده مردم در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در سراسر کشور را نشانه­‌ای از پیوند عمیق مردم با امام راحل و مقام معظم رهبری و پایبندی به آرمان‌های انقلاب دانست. به گزارش نامه نیوز، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، از این ماه شریف و عظیم به عنوان فرصتی بسیار مغتنم در دستیابی به نفحات و برکات الهی و زدودن غبارهای غفلت نام برد و گفت: ماه مبارک رمضان ماه برکت، رحمت و فضل الهی است و از خداوند متعال می‌خواهیم همه ما را در این ماه به صیام و قیام و تلاوت قرآن که موجب قرب الهی است؛ موفق بدارد.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به قرائت بخشی از خطبه پیامبر اسلام(ص) در توصیف عظمت و شان ماه مبارک رمضان پرداخت و افزود: همه شنیده‌ ایم که امیرالمومنین (ع) نقل فرموده‌ اند، در پایان ماه مبارک شعبان پیامبر(ص) خطبه خواندند که «أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّهُ قَدْ أَقْبَلَ إِلَیْکُمْ شَهْرُ اللَّهِ بِالْبَرَکَةِ وَ الرَّحْمَةِ وَ الْمَغْفِرَةِ. شَهْرٌ هُوَ عِنْدَ اللَّهِ أَفْضَلُ الشُّهُورِ وَ أَیَّامُهُ أَفْضَلُ الْأَیَّامِ وَ لَیَالِیهِ أَفْضَلُ اللَّیَالِی وَ سَاعَاتُهُ أَفْضَلُ السَّاعَات ُوَ شَهْرٌ دُعِیتُمْ فِیهِ إِلَی ضِیَافَةِ اللَّهِ وَ جُعِلْتُمْ فِیهِ مِنْ أَهْلِ کَرَامَةِ اللَّهِ أَنْفَاسُکُمْ فِیهِ تَسْبِیحٌ وَ نَوْمُکُمْ فِیهِ عِبَادَةٌ وَ عَمَلُکُمْ فِیهِ مَقْبُولٌ وَ دُعَاؤُکُمْ فِیهِ مُسْتَجَابٌ.فَاسْأَلُوا اللَّهَ رَبَّکُمْ بِنِیَّاتٍ صَادِقَةٍ وَ قُلُوبٍ طَاهِرَةٍ أَنْ یُوَفِّقَکُمْ لِصِیَامِهِ وَ تِلَاوَةِ کِتَابِهِ فَإِنَّ الشَّقِیَّ مَنْ حُرِمَ غُفْرَانَ اللَّهِ فِی هَذَا الشَّهْرِ الْعَظِیمِ ... »همین مقدار از این خطبه گرانسنگ طولانی، پر فضیلت بودن این ماه شریف را نشان می‌ دهد.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان متناسب با شأن و کبریای باریتعالی است؛ بر لزوم توجه انسان به عظمت این ضیافت و تلاش برای بهره گیری از این فرصت به منظور زدودن غبار غفلت ها تاکید کرد و افزود: واقعیت این است که ایام غفلت ما بندگان بسیار است و باید از هرآنی و هر زمانی برای کنار زدن این غفلت ها استفاده کنیم و ماه مبارک رمضان یکی از آن ماه هایی است که می‌تواند پرده ‌های غفلت را از چشمان انسان بزداید.

آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه «حق متعال در آیات مختلف ظهور و حضور خود را به انسان تذکر داده است» تصریح کرد: در آیاتی که عبارت «له ملک السموات و الارض» ذکر می‌شود و یا آنجا که می فرماید «و الله علی کل شی شهید» به انسان تذکر داده می شود که ملک خداوند ملک حقیقی است و او بر هر چیز حاضر است و حتی با وجود ما هم هست «و هو معکم اینما کنتم» حال ما بندگان این حضور را چرا احساس نمی‌کنیم، پاسخش همان غفلت‌ های متمادی است که انسان را از کودکی تا وقت پیری به خود مشغول می کند و موجب می شود در هر برهه‌ ای از زندگی به چیزی مشغول باشیم.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، رئیس قوه قضاییه در ادامه با استناد به آیات قرآن در خصوص بشاش و شادمان بودن عده ای در روز قیامت گفت: در قیامت عده‌ ای چهره‌ های بشاش دارند «وجوه یومئذ ناضره الی ربها ناظره» و نگاهشان و نظرشان به حق تعالی است و این فیضی عظیم است. همه ما باید از خداوند متعال بخواهیم که عزم و اراده ای را در ما ایجاد کند که خداوند را بر همه چیز ترجیح دهیم و او را از میان همه امور برگزینیم و در این ضیافت الهی نگاهمان و نظرمان تنها به سوی خود او باشد «و قد علمت ان افضل زاد الراحل الیک عزم اراده یختارک بها».

آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد در ماه مبارک رمضان و بر سر سفره ضیافت الهی، برکت و سعادت نصیب همه مومنان و جامعه اسلامی شود.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از حضور گسترده و یکپارچه مردم ایران در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) گفت: این حضور گسترده نشانگر پیوند عمیق میان امام و مردم و تاثیر ماندگار صداقت رفتار و گفتار و اخلاص حضرت امام(ره) -آن پیر پاک نهاد- در مواجهه با مردم است.

آملی لاریجانی با اشاره به برخی تلاش ها به منظور تحریف شخصیت و آرمان های حضرت امام(ره) افزود: علی رغم تلاش های بسیار برای تحریف شخصیت و آرمان های امام راحل، هنوز هم آرمان های آن رهبر بزرگ باقی است و شخصیت ایشان هم در جامعه و میان مردم عزیزتر از قبل است.

رئیس دستگاه قضا در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در حرم مطهر حضرت امام(ره) اشاره و تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری در خصوص لزوم انقلابی بودن و انقلابی ماندن به عنوان یکی از شاخص های رهبری حضرت امام(ره) نشانگر اهمیت پایبندی به ارزش های انقلاب و انقلابی ماندن، آن هم در شرایطی است که عده ای در داخل و خارج از کشور تلاش دارند انقلاب را از «انقلاب» تهی کنند.

آملی لاریجانی توجه به توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص وحدت قوا و هماهنگی و همکاری میان مردم و مسئولان را خواستار شد و اظهار کرد: اصرار و تاکید مقام معظم رهبری، بر حفظ وحدت و هماهنگی در مواجهه با دشمنان سرسخت نظام است؛ چرا که عده ای گمان می کردند مسئله برجام که تمام شود آمریکایی ها کوتاه می آیند اما اکنون می بینیم که آنها بدتر عمل می کنند.

رئیس قوه قضاییه به گزارش اخیر وزارت امورخارجه آمریکا و معرفی ایران«در راس کشورهای حامی تروریست» اشاره کرد و با تشریح برخی اقدامات تروریستی و جنایت های آمریکا در سطح جهان و حمایت آنها از گروه‌های تروریستی، تکفیری و داعش و رژیم غاصب صهیونیستی افزود: آمریکا بزرگترین حامی تروریسم است و این را همه می دانند و دیدند که چگونه در پناه حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی در جنگی چند روزه هزاران انسان بی گناه را به خاک و خون کشید و رژیم سعودی نیز با حمایت آمریکا، بیش از یک سال است که زن و مرد و پیر و جوان را در یمن به خاک و خون می کشد.

آملی لاریجانی تفاوت رفتار آمریکا پس از برجام را نشانه «کمال دشمنی» آنان با جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و در تحلیل دلایل این تغییر رفتار و تغییر موضع در قبال ایران گفت: آمریکایی ها پس از برجام امیدوار به تسلیم جمهوری اسلامی ایران و دست کشیدن از ارزش های انقلابی از سوی ایران بودند اما امیدشان ناامید شد و بر همین اساس ادعاهای همیشگی خود را دوباره از سر گرفتند.

رئیس دستگاه قضا ابراز امیدواری کرد با توجه و عمل به توصیه های حساب شده مقام معظم رهبری از سوی مردم و مسئولان، جمهوری اسلامی ایران همچنان در مسیر عزتمندانه خود حرکت کند.

رئیس قوه قضاییه در بخش بعدی سخنانش به بازدید اخیر خود و مسئولان عالی قضایی از دادگستری استان تهران و سازمان های تابعه اشاره کرد و با تاکید بر اینکه «این سفر بسیار پر فایده بود و تصمیمات بسیار خوبی برای کاهش مشکلات دادگستری استان تهران گرفته شد» گفت: در فرآیند تکمیل نیروی انسانی دادگستری استان تهران مقرر شد 300 قاضی و متناسب با آن کارمند مورد نیاز جذب این دادگستری شود و در ترمیم و احداث فضاهای فیزیکی نیز مقرر شد بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه شود.

آملی لاریجانی افزود: در خصوص زندان های استان تهران نیز مقرر شد هیئتی مرکب از دادستانی کل و برخی دیگر از مراجع ذیربط به بررسی مشکل زندانیان بپردازند و زندانیان دارای شرایط را برای برخورداری از عفو پیشنهاد کنند که امیدواریم این طرح پس از استان تهران در سطح کشور نیز اجرایی شود.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی، هیئت های اعزامی به شهرستان های استان تهران در سفر استانی اخیر رئیس قوه قضاییه گزارش های خود را ارائه دادند و در هر مورد از سوی رئیس قوه قضاییه دستورات لازم صادر شد.

منبع: ایسنا مطالب مرتبط رئیس‌قوه‌قضاییه: برخی با فضاسازی رسانه‌ای و اعمال فشار سعی داشتند آرای مردم را تصاحب کنند تبریک رییس قوه قضاییه به آیت‌الله جنتی و علی لاریجانی بازدید آملی‌لاریجانی از اداره ثبت شرق تهران رییس قوه قضاییه: کشورها راهی برای آزادسازی حج ابراهیمی از دست سعودی‌ها پیدا کنند آیت‌الله آملی‌لاریجانی:بی‌توجهی به علم اصول کفران نعمت است آملی‌لاریجانی:فلسطین معیار سنجش ادعاهای حقوق بشری غرب است رئیس قوه قضاییه: مسئولان از سخنانی که مقابله با فرمایش‌های مقام معظم رهبری تلقی شود اجتناب کنند/ مدعیان حقوق بشر، داعش را خلق کردند برچسب ها: آملی لاریجانی ، انقلاب ، قوه قضاییه چندرسانه‌ای سید حسن خمینی در وزارت خارجه و دیدار با ظریف خطای دید جالب/ عکس تبلیغ قدیمی شرکت اتوبوسرانی/ عکس محمدرضا گلزار در ماشین کروکش/ عکس علی کریمی در باشگاه بدنسازی/ عکس انتقال پیکر محمدعلی کلی به زادگاهش/ عکس معجزه هاشم بیک زاده!/ کاریکاتور جنگ دیدنی هیلاری و ترامپ!/ کاریکاتور نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی پدیده پرسپولیسی لیگ، گزینه جدید برانکو پیشنهاد استقلالی ها به ستاره پرسپولیس برانکو پنالتی زن جدید پرسپولیس را پیدا کرد حضور قطعي سيدجلال حسيني در پرسپوليس؛ جذب مشروط محمدي ادامه جنگ سرخابی ها بر سر ستاره نفت؛ از تعهد و علاقه به پرسپولیس تا ارادت به منصوریان منصوریان مسئول نقل و انتقالات استقلال قرارداد پرسپولیس با هافبک فولاد خوزستان/ امیری منتفی شد؟ ابراز علاقه کاپیتان سابق استقلال برای بازگشت به خانه/ دو لژیونر دوباره آبی پوش می شوند؟ واکنش متفاوت دژاگه و مدیر برنامه هایش به احتمال پرسپولیسی شدن اتهام بزرگ پرسپولیسی ها به رقیب دیرینه؛ استقلال سقف را دور زده است؟ پربازدید های کل اخبار احمدي‌نژاد؛ چالش جناح راست در سال ٩٦ عارف جان، اینا منو مسخره می‌کنن! / کاریکاتور پیشنهاد استقلالی ها به ستاره پرسپولیس اتوبان یک‌طرفه «لاریجانی- احمدی نژاد»/ «شیخ دیپلمات» رئیس جمهور مطلوب «علی آقا» چه گزينه‌هايي ممكن است وارد كارزار رياست‌جمهوري و رويارويي با حسن روحاني شوند؟ نامزدهای احتمالی اصولگرایان از نگاه کنعانی‌مقدم/ احمدی‌نژاد به دنبال رای جمع کردن برای شخص دیگری است/ شرایط برای جلیلی فرق کرده است، او می‌آید محمدرضا گلزار در ماشین کروکش/ عکس انتقال پیکر محمدعلی کلی به زادگاهش/ عکس فلک‌ الفلاکت! / عکس علی کریمی در باشگاه بدنسازی/ عکس پربازدید ها پربحث ترین عناوین نظر مطهری درباره بازگشت گلشیفته‌ فراهانی دو ضربه سنگین بر سر حکام آل‌سعود احمدي‌نژاد؛ چالش جناح راست در سال ٩٦ واکنش عطاءالله مهاجرانی به ادعای بی‌بی‌سی درباره امام لاریجانی: کاندیداتوری احمدی‌نژاد برای ریاست‌جمهوری جاذبه‌ای ندارد/ اینکه روحانی تک دوره ای شود، احتمالش زیاد نیست/علی مطهری سنجیده و لایق است به بی‌بی‌سی باید «ای‌ ول» بگوییم عضو جبهه‌پایداری مجری‌ تلویزیون شد عبور نو اصول‌گرایان از احمدی نژاد، قالیباف و حداد عادل/ زاکانی سرمایه جدید اصول‌گرایان برای رقابت با روحانی ناگفته‌های دختر ترامپ از پدرش اتوبان یک‌طرفه «لاریجانی- احمدی نژاد»/ «شیخ دیپلمات» رئیس جمهور مطلوب «علی آقا» رقباي روحانی در انتخابات ۹۶  (۶۳ نظر) نماینده‌ای که با یک میلیارد تومان دریافتی خود قصد سرگرم کردن مردم را دارد  (۵۱ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۴۷ نظر) از خان‌طومان تا خان تومان!  (۴۷ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر ر

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آملی‌لاریجانی:عده‌ای تلاش دارند انقلاب را از «انقلاب» تهی کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات