حذف تاثیرنمره‌مردودی‌دکتری دانشگاه تهرانبه گزارش جهان،‌ حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: طبق آیین نامه نمره مردودی در معدل کل دانشجویان در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری بی اثر شد.

وی ادامه داد: بر اساس این قانون اگر  دانشجویی موفق به کسب نمره قبولی در درسی نشود یا نمره قبولی نگیرد چنانچه یک بار دیگر درس مذکور را بگذراند و موفق به کسب نمره قبولی شود، نمره مردودی در کارنامه این دانشجو درج می‌شود اما در معدل کل محاسبه نخواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: طبق آیین‌نامه‌های قبلی، جبران معدل برای دانشجویان، مخصوصا دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و دانشجویان دکتری بسیار دشوار بود اما بر اساس این  آیین‌نامه‌های جدید جبران معدل، تسهیل شده است. باید توجه داشت که نمره صفر هم جز نمره های مردودی محسوب می‌شود و در معدل کل بی اثر است.

حسینی یادآورشد: نمره مردودی در معدل کل دانشجویان مقاطع کارشناسی بی اثر است و برای ورودی های 93 به بعد و دانشجویان مقطع ارشد و ورودی های 94 بی تاثیر است.

گفتنی است؛ این طرح برای مقاطع دکتری ورودی 95 اجرا می شود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حذف تاثیرنمره‌مردودی‌دکتری دانشگاه تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات