سخنگوی الحشد الشعبی: ابوبکر البغدادی داخل عراق است

'احمد الاسدی' در پاسخ سئوال خبرنگار ایرنا که پرسید که، با توجه به نزدیکی اتمام عملیات آزادی فلوجه، ابوبکر البغدادی کجا پنهان شده است؟ تاکید کرد که
'اطلاعات موثق داریم که ابوبکر البغدادی قطعا در داخل اراضی عراق است و گمانه زنی ها درباره خروج وی از عراق صحت ندارد.'
الاسدی از ارائه توضیحات بیشتر در خصوص مکان اختفای البغدادی خودداری کرد، اما خاطرنشان ساخت که اغلب تروریست های حاضر در فلوجه، عراقی هستند و تعدادی از آنها به اسارت نیروهای الحشد الشعبی درآمده اند اما در بین آنها، سرکردگان مهم داعش وجود ندارند.
وی در عین حال گفت که تشیکلات مردمی الحشد الشعبی همه این دستگیر شدگان را تحویل مقامات عراقی داده تا به سزای اعمال خود برسند.
اگرچه حضور ابوبکر البغدادی در فلوجه بعید به نظر می رسد، اما با تاکید معاون فرماندهی تشکیلات مردمی الحشد الشعبی مبنی بر اینکه جنگ آینده این نیروی مردمی عراق، علیه تروریست های داعش در موصل و حویجه در شمال عراق خواهد بود، انتظار می رود که البغدادی در یکی از این دو مکان پنهان شده باشد.
الاسدی اطلاعات مبنی بر حضور داعش در سوریه را قویا تکذیب کرد و بر وجود البغدادی در داخل اراضی عراق صحه گذاشت.
برخی ناظران معتقدند، در حال حاضر بین تشکیلات مردمی الحشد الشعبی عراق و وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) رقابت شدیدی برای رسیدن به البغدادی شکل گرفته است و دو طرف در این خصوص دیدگاه خود را دارد.
پنتاگون درصدد است که البغدادی را همانند، ابومصعب الزرقاوی و اسامه بن لادن با یک ضربه هوایی به قتل برساند و پرونده آن را مختومه کند، اما الحشد الشعبی به دنبال دستگیری زنده سرکرده داعش است.
در همین چارچوب، 'استیو وارن' سخنگوی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، در سوم آوریل 2016 گفته بود البغدادی سرنوشتی همانند ابومصعب الزرقاوی و اسامه بن لادن خواهد داشت.
اما تشکیلات مردمی الحشد الشعبی با توجه به شاخه اطلاعاتی قوی که ایجاد کرده و در عملیات اخیر فلوجه به وضوح قدرت اطلاعاتی خود را به نمایش گذاشت، در تلاش است که البغدادی را زنده دستگیر کرده و عوامل داخلی، منطقه ای و بین المللی پشت پرده حامی این گروه تروریستی را شناسایی کند.
تفاوت دو دیدگاه در این اینجاست که آمریکایی ها با قتل البغدادی قصد دارند پرونده تروریسم و اسناد و مدارک آن را با خود البغدادی یک جا دفن کنند و عراقی ها به دنبال افشا و روشن شدن پشت پرده های همه آنچه هستند که در دو سال گذشته ،بر سر این کشور رفته است،
برخی ناظران معتقدند، این موضوع یکی از مهمترین دلایل اختلاف شدید بین نیروهای آمریکایی و دولت عراق بر سر مشارکت تشکیلات مردمی الحشد الشعبی در عملیات آینده آزادی سازی موصل است.
خاورم *4*353*1770*1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی الحشد الشعبی: ابوبکر البغدادی داخل عراق است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات