اعتراض جات ها در هاریانا/نیروهای امنیتی به حالت آماده باش در آمدند

به گزارش ایرنا،دولت هاریانا بیش از 20 هزار نیروی امنیتی و پلیس را از امروز برای مقابله با خشونت های این فرقه به حالت آماده باش درآورده است .
اقلیت 'جات' خواستار قرار گرفتن در لیست ' طبقه عقب مانده' یا مستضعف هستند. مشمول شدن در شرایط ' طبقه عقب مانده' امکاناتی چون سهمیه در آموزش و پرورش و استخدام را به همراه دارد.
این گروه اقلیت با جمعیتی 82.6 میلیون نفر حدود 6 درصد از جمعیت هند را تشکیل می دهد.
'رام نیواس'، وزیر داخلی ایالت هاریانا گفت: وضعیت در این ایالت هم اکنون آرام است و تاکنون هیچ نوع درگیری بین اعضای این فرقه و پلیس گزارش نشده است .
رهبران فرقه جات در بخش 'روتک' اعلام کرده اند که اعتراض های خود را آغاز خواهند کرد.
'سانگارش سامیتی' یکی از رهبران جات با بیان اینکه اعتراض ها در 15 بخش ایالت هاریانا از امروز آغاز شده است گفت که اعتراض ها از روز های آینده به دیگر ایالت ها ازجمله دهلی نو گسترش می یابد.
'یاشپالملک'، دبیر سازمان ' جات اراکشان' گفت: تجمع هایی در روزهای آینده در دهلی و ایالت های مادیا پرادش ،اوتارپرادش و اوتاراکند آغاز می شود.
پلیس دهلی اعلام کرد بر اساس بند 144 قانون اساسی هند، از روز دو شنبه قوانین محدود کننده در مناطق مرزی دهلی و هاریانا به مرحله اجرا گذاشته می شود.
یک مقام محلی ایالت هاریانا گفت: گروههای معترض جات که تعداد آنها به دوهزار نفر می رسد، در روستا های واقع در مناطق بین هاریانا و دهلی نو اعتراض خود را آغاز کرده اند.
دولت هاریانا برای جلوگیری از تکرار درگیری های خونین سه ماه پیش ،یک مرکزنظارتی 24 ساعته را در چندیگر ایجاد کرده است.
تعدادی از نیروهای امنیتی در اطراف کانال غربی رودخانه یامونا که منبع اصلی تامین آب دهلی نو محسوب می شود ،مستقر شده اند.
تخریب بخشی از کانال غربی رودخانه یامونا در اعتراض های قبلی باعث کمبود شدید آب در دهلی شد.
نیروهای امنیتی برای جلوگیری از گسترش اعتراض ها خدمات اینترنت و پیامک را در ایالت هاریانا قطع کرده اند.
اعتراض فرقه 'جات' در سه ماه گذشته بیش از 30 کشته و 200 زخمی برجای گذاشت .
حزب حاکم ' بی جی پی' اعلام کرده است که برای تامین خواسته های معترضان یک لایحه قانونی به مجلس ایالتی هاریانا ارائه می کند.
'جات ها' در زمان دولت حزب کنگره و اتل بیهاری واجپایی نیز تظاهرات خشونت آمیز برگزار کرده بودند.
*آساق*267*1600

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتراض جات ها در هاریانا/نیروهای امنیتی به حالت آماده باش در آمدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات