شهریه مدارس غیردولتی چقدر است؟

  مجتبی زینی وند در نشستی خبری با بیان اینکه شورای تعیین شهریه در هر منطقه بر اساس اسناد ارائه شده از سوی موسس و شاخصه های در نظر گرفته شده اقدام به اعلام شهریه مصوب می کنند گفت: مواردی چون امکانات و تجهیزات، عملکرد اداری و پشتیبانی، وضعیت نیروی انسانی، سطح آموزشی و... از جمله این شاخص ها هستند. title

مجتبی زینی وند در نشستی خبری با بیان اینکه شورای تعیین شهریه در هر منطقه بر اساس اسناد ارائه شده از سوی موسس و شاخصه های در نظر گرفته شده اقدام به اعلام شهریه مصوب می کنند گفت: مواردی چون امکانات و تجهیزات، عملکرد اداری و پشتیبانی، وضعیت نیروی انسانی، سطح آموزشی و... از جمله این شاخص ها هستند.

او گفت: امسال درصد رشد شهریه در دوره متوسطه دوم و پیش دانشگاهی کمتر از 15 درصد است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در دوره ابتدایی 31 ساعت درس ارائه می شود که  25 ساعت آن برنامه مصوب درسی و 6 ساعت فوق برنامه است، گفت: کف شهریه مدارس ابتدایی غیردولتی در شهر تهران 2 میلیون و 22هزار تومان و سقف آن 5 میلیون و 595هزار تومان است.

زینی وند ادامه داد: در متوسطه اول 38ساعت درسی وجود دارد که 30 ساعت برنامه درسی مصوب و 8 ساعت فوق برنامه است. کمترین میزان شهریه مصوب شهر تهران در این دوره 2 میلیون و990هزارتومان و بیشترین میزان آن 6 میلیون 856هزار تومان است.

او با بیان اینکه در متوسطه دوم نیز 42 ساعت درس ارائه می شود که 34 ساعت آن برنامه مصوب درسی و 8 ساعت آن فوق برنامه است گفت: کف شهریه در این دوره 3 میلیون و 780 هزار تومان و سقف آن 8 میلیون و 419 هزار تومان است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: در دوره پیش دانشگاهی 40 ساعت درس ارائه می شود که 16 ساعت آن فوق برنامه است، بر این اساس در شهر تهران کمترین میزان شهریه در این دوره 4 میلیون و 725 هزار تومان و بیشترین میزان آن 10میلیون و 524 هزار تومان است.

او در ادامه با بیان اینکه از زمان تاسیس مدارس غیردولتی تا دو سال گذشته افزایش شهریه ها به صورت درصدی تایید و اعلام می شد، گفت: از دو سال قبل الگوی شهریه براساس محاسبات هزینه تمام شده مدارس تعیین می شود و این الگوی تعیین شهریه به صورت رسمی از امسال به اجرا در آمده است و شاخص های مختلفی در تعیین آن لحاظ می شود.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال های گذشته مبالغی تحت عناوین مختلف از اولیاء اخذ می شد، گفت: امسال فعالیت فوق برنامه و همچنین شهریه ثابت تحت عنوان شهریه مصوب به صورت کلی اعلام می شود و دیگر مدارس حق دریافت هزینه اضافی از اولیاء ندارند.

زینی وند ادامه داد: حتی فرم قرارداد با اولیاء به صورت چاپی در معرض دید اولیاء قرار می گیرد و دیگر هیچ قرارداد دستی میان دانش آموزان و مسوولان مدارس نخواهیم داشت.

او به فعالیت های تابستانی مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت: اکنون برای این فعالیت ها فرمول مشخصی داریم و فعالیت های تابستانی نیز باید مورد تایید ادارات قرار بگیرد البته این فعالیت ها اختیاری است. سال های قبل شاهد بودیم که به نحوی این فعالیت ها اجباری اعلام می شد و به اولیاء می گفتند اگر به فرزندتان می گفتند به کلاس نیایند از سایر دانش آموزان عقب می افتند. امسال این مساله رفع شده است و این شهریه براساس الگوی تعیین شهریه مشخص خواهد شد.

فرم قرارداد با اولیاء به صورت چاپی در معرض دید اولیاء قرار می گیرد و دیگر هیچ قرارداد دستی میان دانش آموزان و مسوولان مدارس نخواهیم داشت.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره خدمات ویژه مدارس غیردولتی گفت: ارائه خدمات ویژه خارج از ساعت درس رسمی انجام می شود و به شرط تایید و اداره آموزش و پرورش منطقه برگزار خواهد شد.

زینی وند ادامه داد: برنامه نرم افزاری برای ارائه خدمات ویژه آماده شده و مدارس موظف هستند اگر تحت این عنوان مبالغی از اولیاء می گیرند حتما آن را گزارش کنند.

او از تشکیل ستاد نظارت بر ثبت نام و شهریه در مناطق یک تا شش تهران خبر داد و گفت: در این 6 منطقه آسیب هایی را شاهد بودیم و به دلیل ضرورتی که احساس شد بازرسان ستاد نظارت هر هفته از مدارس در این مناطق بازدید می کنند و درباره هر مدرسه ای که شهریه مصوب را رعایت نکنند، کوچکترین اغماضی نخواهیم داشت. علاوه بر این اختیاراتی به شورای نظارت استان ها داده شده تا اگر مدارس تخلف کردند، سریعا با آنها برخورد شده و دیگر درگیر مکاتبات اداری نشوند.


منبع:خبر انلاین این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهریه مدارس غیردولتی چقدر است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات