24 ساعت با پلیس در حوادث کشوری

به گزارش روز دوشنبه پلیس راهور ناجا، سرهنگ داوود قاسمیان در تشریح حوادث 24 ساعته کشوری افزود: حوالی ساعت 7 بامداد امروز در کیلومتر 70 محور باغ ملک - ایذه استان خوزستان یک دستگاه کشنده امیکو حامل تانکر سوخت به دلیل انحراف به چپ با کشنده ولوو برخورد کرد.
وی ادامه داد: در پی این حادثه هر دو کشنده دچار حریق شدند و به جهت ایمن‌ سازی مسیر و خاموش کردن حریق این محور تا ساعت 9:30 مسدود شد.
جانشین رییس پلیس راه راهور ناجا در گفت و گویی تاکید کرد: متاسفانه در این حادثه 2 تن کشته شدند.
وی به برخورد پژو 405 با پراید و نیسان وانت حوالی ساعت 7:30 امروز در کیلومتر 30 محور لردگان استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این حادثه که به دلیل تجاوز به چپ سواری پژو 405 رخ داد دو نفر کشته و سه نفر مجروح شدند.
جانشین رییس پلیس راه راهور ناجا از برخورد پراید با پیکان در یکی از محورهای فرعی سراب استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در این حادثه که حوالی ساعت 6:40 بامداد دوشنبه رخ داد دو نفر کشته شدند.
به گفته وی علت این حادثه که به حریق سواری پیکان نیز انجامید، تجاوز به چپ پراید بوده است.
جانشین رییس پلیس راه راهور ناجا گفت: همچنین حوالی ساعت یک بامداد نیز در کیلومتر 49 محور آرادان - سرخه استان سمنان بر اثر تصادف و حریق وانت آریسان 2 تن جان باختند که علت این حادثه هم‌اکنون از سوی کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است.

**شناسایی عامل ایجاد صفحه غیر اخلاقی
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری عامل ایجاد صفحه غیر اخلاقی علیه شهروند گیلانی در اینستاگرام خبرداد.
سرهنگ ایرج محمدخانی افزود: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانم جوان گیلانی مبنی بر ساخت صفحه غیر اخلاقی علیه وی در اینستاگرام، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: با پی جویی های فنی و پلیسی، عامل ایجاد صفحه غیر اخلاقی علیه شهروند گیلانی در اینستاگرام شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شد .
محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم که خانمی 21 ساله اهل و ساکن رشت بود، به بزه انتسابی خود و اینکه با ایجاد صفحه غیر اخلاقی و نسبت دادن مطالب ناروا و انتشار مطالب موهن علیه شاکیه در اینستاگرام قصد هتک حیثیت کردن او را داشته اعتراف و انگیزه خود را از این کار انتقامجویی و تسویه حساب شخصی عنوان کرد که جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شد.

**اخاذی سایبری با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی
فردی شیاد که با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی یکی از کاربران شبکه های اجتماعی قصد اخاذی از وی را داشت توسط پلیس فتا خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اخاذی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی اش در شبکه های اجتماعی، تیمی از کارشناسان پلیس فتا این فرماندهی وارد عمل شدند.
وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی دقیق اظهارات شاکی با یک سری تحقیقات فنی در فضای سایبر متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.
جهانشیری ادامه داد: متهم که مردی 22 ساله است در مواجهه با مستندات دیجیتالی کشف شده به جرم خود اعتراف و اظهار داشت: توسط گوشی مادرم در گروهی با عنوان خرید خانگی عضویت داشت با ترفندی مبنی بر ارسال شارژ رایگان مدیر گروه را فریب داده و توانستم نسخه ای از شبکه اجتماعی وی را بر روی گوشی خود نصب و با برداشت اطلاعات و تصاویر خصوصی شاکی که در این گروه عضو بوده با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی از وی قصد اخاذی داشتم که شناسایی و دستگیر شدم.
وی با اشاره به معرفی متهم به مقام قضایی به شهروندان توصیه کرد از نگهداری تصاویر شخصی و خانوادگی خود در گوشی های تلفن همراه و رایانه خودداری کرده و به هیچ عنوان گوشی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و همواره از کدهای امنیتی برای جلوگیری از سرکشی افراد غیرمجاز در گوشی های خود استفاده کنید.

** شعله های آتش گندم زارها و اراضی ملی فارس را سوزاند
فرمانده انتظامی شهرستان رستم استان فارس گفت: 50 هکتار از اراضی کشاورزی گندم واراضی ملی این شهرستان طعمه حریق شد.
سرهنگ محمد اسلامی ‌گفت: بر اثر وقوع آتش‌سوزی در مزارع گندم واراضی ملی شهرستان رستم که برای برداشت آماده بود 50 هکتار از این مزرعه طعمه حریق شد.
وی اظهار داشت: نیروی انتظامی و نیروهای آتش نشانی و اهالی و کشاورزان اطراف مزرعه با اطلاع یافتن از آتش سوزی در زمین های کشاورزی و ملی با استفاده از شاخه های نی زار ودرخت بلوط و وسایل آتش نشانی مانع از سرایت آتش به دیگر مزارع اطراف شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان رستم خاطر نشان کرد: علت وقوع این حادثه و میزان خسارت وارده در دست بررسی است.
وی به منظور پیشگیری از وقوع مجدد آتش سوزی مزارع به کشاورزان و شهروندان توصیه کرد؛ به دلیل شدت گرما، احتمال وقوع آتش در نقاط مختلف شهرستان وجود دارد براین اساس از آتش زدن سفاله‌های گندم و کشیدن سیگار و روشن کردن هر گونه آتش در اراضی کشاورزی جدا خودداری کنند.

**'نهر آب' سه قربانی گرفت
جانشین انتظامی شهرستان زابل از غرق شدن سه جوان در رودخانه نهرآب به دلیل عدم آشنایی با فنون شنا خبر داد .
سرگرد حسن بیدل کیاسری گفت: در پی کسب خبری مبنی بر غرق شدن سه جوان در رودخانه' نهر آب' زابل ، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه گروه های امدادی هلال احمر و اورژانس در محل حادثه حاضر شدند.
وی افزود: این سه جوان که برای گردش و تفریح به کنار رودخانه رفته بودند ، برای شنا به داخل آب رفته و به علت عدم آشنایی با فنون شنا ، غرق شدند.
جانشین انتظامی زابل در پایان به مسافران و همشهریان توصیه کرد: از شنا کردن در محل های غیر مجاز و دارای تابلوی شنا ممنوع به شدت پرهیز کنند تا از بروز چنین حوادثی جلوگیری شود.

** کشف 48 تن برنج قاچاق
جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: چهار هزار و 800 کیسه 10 کیلویی برنج خارجی قاچاق به وزن 48 تن و ارزش تقریبی دو میلیارد و 800 میلیون ریال در دلیجان کشف شد.
سرهنگ یوسف سپهوند با اشاره به کشف برنج قاچاق در دلیجان، گفت: در تحقیقات انجام شده توسط ماموران انتظامی شهرستان دلیجان، مشخص شد که دو کامیون حامل محموله قاچاق از محورهای مواصلاتی شهرستان درحال تردد است.
وی بیان داشت: با تلاش ماموران انتظامی، سرانجام دو کامیون مورد نظر در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان شناسایی و متوقف شد.
این مقام ارشد انتظامی استان مرکزی، افزود: پس از بازدید و بازرسی از خودروی مورد نظر، چهار هزار و 800 کیسه 10 کیلویی برنج خارجی به وزن 48 تن و ارزش تقریبی دو میلیارد و 800 میلیون ریال کشف شد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: در بررسی‌های انجام شده توسط ماموران انتظامی مشخص شد که رانندگان مذکور محموله های قاچاق را از شهرهای جنوبی کشور بارگیری کرده بودند و قصد انتقال آنها به مرکز کشور را داشتند که در عملیات پلیس دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.
سرهنگ سپهوند از شهروندان خواست که در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را از طریق سامانه تلفنی مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به اطلاع پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به برخورد با متخلفان، اقدام لازم انجام شود.

**دستگیری فروشندگان مجسمه تقلبی
فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر از دستگیری دو فرد کلاهبردار که با روشی خاص قصد فروش یک مجسمه تقلبی برنجی را به یکی از شهروندان داشتند، خبر داد.
سرهنگ رجبعلی مختاری گفت: پس از مراجعه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی این شهرستان و اعلام این موضوع که دو فرد کلاهبردار قصد دارند یک مجسمه تقلبی را تحت عنوان مجسمه طلا به آنها بفروشند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: این دو فرد با ترفندی خاص یک قطعه کوچک طلا را که از قبل به مجسمه جوش داده بودند، جدا می کنند و جهت آزمایش به خریدار می دهند.
این مقام انتظامی افزود: فرد خریدار قبل از انجام معامله به آنها مشکوک می شود و موضوع را با پلیس در میان می گذارد.
مختاری بیان داشت: ماموران بلافاصله وارد عمل شدند و دو فرد کلاهبردار را همراه با یک مجسمه برنجی قلابی دستگیر کردند.
سرهنگ مختاری در پایان با اشاره به این که این دو کلاهبردار متقلب با تشکیل پرونده به مراجع قضائی منتقل شدند از شهروندان خواست: به هیچ وجه فریب وعده های دروغین چنین افرادی را نخورند و در صورت مواجهه با این پیشنهادات، قبل از هر گونه اقدام، موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

** توقیف محموله مواد غذایی و لوازم آرایشی قاچاق
فرمانده انتظامی شهرستان ملارد از شناسایی و توقیف محموله مواد غذایی و لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق به ارزش 10 میلیارد در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ برزو همتی گفت: در جریان اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا در منطقه ملارد، برابر اخبار بدست آمده از منابع اطلاعاتی مبنی بر قاچاق مواد غذایی توسط فردی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان ملارد، تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با تشکیل تیم عملیاتی و هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از انبار شناسایی شده، 487 هزار و 350 قلم انواع مواد غذایی و لوازم آرایشی به ارزش 10 میلیارد ریال کشف کردند.
سرهنگ همتی گفت: در این راستا یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.
اجتمام(5)9105**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «24 ساعت با پلیس در حوادث کشوری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات