خودروهای تاریخی دارای پلاک تاریخی می شوند

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی هنوز نمی تواند خدمات خود را در سطح بین المللی به گردشگران جهانی ارائه کند و گردشگرانی که با وسیله نقلیه خود به ایران وارد می شوند، کماکان درگیر بازار سیاه هستند.

در حالی که کانون جهانگردی و اتومبیلرانی وارد 80 سالگی شده است، اما هنوز نمی تواند خدمات خود را در سطح بین المللی به گردشگران جهانی ارائه کند و گردشگرانی که با وسیله نقلیه خود به ایران وارد می شوند، کماکان درگیر بازار سیاه هستند و این کانون موفق نشده نقش تسهیل کننده ای در این باره داشته باشد.

حتی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی آماری از گردشگرانی که در سال های اخیر با وسایل نقلیه خود به ایران سفر کرده اند ندارد. ابراهیم رضایی بابادی در نشست خبری که امروز دوشنبه 17 خرداد ماه برگزار شد، خبرنگاران را برای دریافت این آمار به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ارجاع داد.

بازار سیاه مرزی که گریبان گردشگران اتومبیل سوار را گرفته

او در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره اقدام کانون برای حذف دلالی ها و بازار سیاهی که در مرزهای خاکی ایران به منظور صدور مجوز ورود خودروهای خارجی گردشگران ایجاد شده است، اظهار کرد: اتفاقا یکی از سیاست ها و اهداف اصلی کانون، استفاده از اتومبیل های گردشگران است. ما می خواهیم شرایطی را تسهیل کنیم تا آنها در مرز، پلاک جدید و بیمه بگیرند که البته نیاز است در این زمینه قوانینی تنظیم شود.

وی اضافه کرد: با صاحب نظران مذاکراتی شده تا تسهیلاتی برای ورود گردشگران خارجی با اتومبیل های شخصی فراهم شود.

رضایی در پاسخ به اینکه از وضعیت مرزها و برخود با گردشگرانی که زمینی با اتومبیل وارد می شوند اطلاع دارد؟ گفت: چون قبلا استاندار کرمانشاه بودم، تا حدودی مشکلات را می دانم. ایجاد تسهیلاتی در زمینه بیمه و تعویض پلاک در همان رابطه است. باید بستر بیش از این فراهم شود. فکر می کنم زمان لازم باید بگذرد.

او زمان دقیقی را برای حل این مشکل تعیین نکرد، اما گفت: باید در حداقل زمان این تسهیلات فراهم شود.

تیزری برای تبلیغ ایران

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در ادامه از تهیه تیزر تبلیغاتی و آموزشی در گردشگری خبر داد و افزود: این تیزر با مشارکت یکی از شرکت های معتبر آماده شده است که بزودی رونمایی می شود. این اقدام با توجه به سیاست های کانون صورت گرفته است.

او همچنین بودجه تبلیغات این کانون را با توجه به محدودیت های مالی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در بخش تبلیغات و ماموریت محوله به این کانون، بین 2 تا 3 میلیارد تومان اعلام کرد که البته طبق اظهارات وی، این بودجه شامل بخش های اطلاع رسانی، نمایشگاهی و سایر امور می شود که 1.5 میلیار تومان آن به فعالیت های خارج از کشور اختصاص دارد.

وی بیان کرد: حرکت های گسترده ای در بخش تبلیغات علی رغم محدودیت های بودجه ای در حال انجام است که تهیه پورتال اطلاع رسانی، بخشی از این فعالیت به شمار می آید.

سرنوشت تیزرهای تبلیغاتی دولت قبل

در این نشست سوالی درباره سرنوشت تیزرهای تبلیغایت تولید شده در دولت قبل مطرح شد که اسلامی، مدیر گروه گردشگری و صنایع دستی این کانون در پاسخ به آن گفت: اولین دستور مدیرعامل کنونی، جمع آوری آنچه در گذشته تهیه شده بود. شرکتی به نام نمایشگاه ها و تبلیغات وجود داشت که کارهای انجام شده آن پایه فعالیت ما است، چرا که بعد از انحلال آن شرکت تجهیزات آن به کانون منتقل شد و ما از آن بهره می بریم.

او همچنین درباره دلیل متوقف شدن فعالیت برخی نمایندگی های ایران در خارج از کشور توضیح داد: در حال حاضر 15 نمایندگی در خارج از کشور ایجاد شده که 60 درصد آنها همان نمایندگی های قبلی هستند. ممکن است خیلی ها خودشان به ادامه همکاری تمایل نداشته باشند، اما گاهی با توجه به وظیفه اصلی که برای این دفاتر تعیین شده، ما احساس می کنیم برخی از آنها موفق عمل نکرده اند.

وی اضافه کرد: نمایندگان ایران در خارج از کشور حقوق بگیرِ دولت نیستند. برخی خیلی خوب کار می کنند و ما مجوزشان را 4 ساله تمدید می کنیم، اما مجوز بعضی دیگر لغو می شود.

درباره "رالی" اختلاف نظر وجود دارد

در ادامه این نشست، رضایی، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی درباره رالی هایی که پیشتر توسط این کانون وعده داده شده، اما به مرحله اجرا نرسیده است، گفت: ما قرار است کاری را دنبال کنیم که به نتیجه برسد. درباره رالی اختلاف نظرهایی وجود دارد که پیگیر حل آنها هستیم. ما دنبال برگزاری رالی هایی هم نیستیم که به هدف نرسد. اگر از اجرای آن مطمئن بودیم، اعلام می کنیم، اما در حال حاضر در رالی بیشتر نقش حمایتی داریم.

فقط 4 خودروی تاریخی پلاک گرفته اند

وی در ادامه درباره وضعیت پلاک های صادره برای خودروهای تاریخی توضیح داد: هم اکنون برای چهار خودروی تاریخی پلاک صادر شده است. بیش از 400 دستگاه کارشناسی شده اند. 264 خودرو تایید شده اند و 107 مورد تقاضای جدید دریافت شده است.

رضایی درباره علت تاخیر در صدور پلاک های تاریخی و همچنین تعداد محدود آن ها، گفت: کانون یک قسمت از کار است. پلاک را نیروی انتظامی صادر می کند. مشکلاتی در حوزه صدور پلاک وجود دارد که این فاصله را در اعداد ایجاد کرده است.

او در ادامه درباره نحوه صدور گواهینامه های رانندگی بین المللی و هزینه ای که برای ترانزیت کردن خودرو دریافت می شود، گفت: در حال حاضر صدور گواهینامه ها در یک ربع ساعت انجام می شود. قیمت خدمات نیز بر اساس نرخ مصوب تعیین شده و طبق قوانین و مقررات کشوری است و کانون نسبت به آن سلیقه ای رفتار نمی کند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی سپس درباره علت تمرکز کانون در برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی در خارج از کشور نیز توضیح داد: کار در حوزه توسعه صنایع دستی جزو اساسنامه کانون است که کاملا با گردشگری ارتباط دارد.

پاسخ به انتقادها

رضایی در پاسخ به انتقادها نسبت به عملکرد کانون و بلاتکلیفی این نهاد غیردولتی در انجام ماموریت ها، اظهار کرد: ما ظرفیت زیادی داریم، اما تا وضع ایده آل راه زیاد است. ادعایی هم نداریم. کاری که پیشینیان انجام داده اند را امیدواریم با سرعت بیشتری پیش ببریم.

وی اضافه کرد: ما نه هتل داریم و نه آژانس، حتی در برگزاری نمایشگاه سیاست مان کمک به گردش بهتر چرخه توسط دست اندکاران است. نه رقیب بخش خصوصی هستیم و نه می خواهیم از این راه ها منبع درآمد داشته باشیم. یک چیزهایی از گذشته داشته ایم، مثل هتل و آژانس که تکلیف آن مشخص است. سیاست رئیس سازمان هم همین است که رقیب بخش خصوصی نباشیم و فقط سیاست های عمومی سازمان را تسهیل کنیم.

رضایی درباره این که چرا کانون از ارائه خدمات اصلی خود به گردشگرانی کلوپ های جهانی بازمانده و به فعالیت هایی روی آورده که مغایر با سیاست های کلوپ های بین المللی است؟ اظهار کرد: قراردادی که در هلسینکی با 5 کلوپ آلمان، اتریش، چک، آلبانی و مقدونیه امضا شد، برای این بود که خدمات به اعضای کلوپ ها در راستای اهداف و سیاست های بین المللی ارائه شود، خدماتی که گذشته نمی دادیم.

کانون جهان گردی و اتومبیل رانی ، ابراهیم رضایی بابادی ، گردشگران خارجی هم رسانیفیسبوکلینکداینتوئیتر دیدگاه شما Comment *CAPTCHAاین سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد. سوال ریاضی * 8 + 3 = این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد. Leave this field blank 1 اخبار جدید ^ تیراندازی به اتوبوس گردشگران در فرانسه تیراندازی به اتوبوس گردشگران در فرانسه با تیراندازی به اتوبوس حامل گردشگران در جنوب شرق فرانسه و مجروح شدن شش تن در این حادثه، وضعیت میزبانی گردشگران در این کشور وخیم تر شد... ^ بسته حمایت از گردشگری در اقتصاد مقاومتی تدوین می شود بسته حمایت از گردشگری در اقتصاد مقاومتی تدوین می شود معاون گردشگری رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برنامه عملیاتی بسته حمایت از گردشگری در اقتصاد مقاومتی در حال تدوین است... ^ مشاور دبیرکل سازمان ملل از کاخ نیاوران دیدن کرد مشاور دبیرکل سازمان ملل از کاخ نیاوران دیدن کرد مشاور بان کی مون، از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران دیدن کرد... خبرهای جدید ادامه ... پروازهای خط هوایی عمان در مشهد جایگزین عربستان می شود خودروهای تاریخی دارای پلاک تاریخی می شوند کشف یک بنای تاریخی در تنگستان بوشهر تیراندازی به اتوبوس گردشگران در فرانسه کشف هزار قطعه شیء باستانی در تپه پوستچی شیراز ردپای حیوانات عظیم الجثه در فهرست میراث طبیعی ثبت شد بسته حمایت از گردشگری در اقتصاد مقاومتی تدوین می شود ناجا با مراکز پذیرایی بدون مجوز در ماه رمضان برخورد می کند مشاور دبیرکل سازمان ملل از کاخ نیاوران دیدن کرد خبرهای پربازدید کمپین دیپلمات های ترکیه برای نجات گردشگری قابلیت ها و ظرفیت های ژئوتوریستی استان ایلام سرمایه گذاری عراقی ها در هتل سازی آبادان تاثیر منفی خروج از اتحادیه اروپا بر گردشگری بریتانیا حال و هوای گالری های تهران در هفته پیش رو اقامتگاه بومگردی برند گردشگری ایران گردشگری جامعه محور گزارش و مصاحبه های گردشگری کانال رسمی دنیای سفر عضویت شما در خبرنامه ثبت شد sample@website.com سرویسهای خبری گردشگری هتلداری تورگردانی میراث فرهنگی صنایع دستی محیط زیست حمل و نقل تکنولوژی آموزش ویژه دنیای سفر گوناگون از دنیای سفر چند رسانه ایدنیای سفر درباره دنیای سفر تبلیغات در دنیای سفر بازارچه سفرعضویت در خبرنامه facebooktwittergoogle plusinstagramrss با نام بردن از "خبرگزاری دنیای سفر" در بهره گیری از نوشته ها، تلاش ما را ارج نهید. ©1395 Donyaye Safar

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خودروهای تاریخی دارای پلاک تاریخی می شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات