آبرسانی به پنج روستای دهستان نصار اروندکنار آبادان با تانکر همزمان با فرا رسیدن فصل گرما

حسنعلی علیدوست دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:با توجه به شروع فصل گرما، کاهش افت فشار و قطعی آب شرب بهداشتی در روستاهای مچری نصار، ابوصدرین، سعدونی، ازرق و ابوفلفل آبرسانی به 540 خانوار این روستاها با تانکر انجام می شود.
وی اظهار داشت:بر اساس هماهنگی، دو تانکر روزانه آب مورد نیاز بیش از دو هزار نفر از روستائیان دهستان نصار اروندکنار را تامین می کند.
علیدوست گفت:با اقدامات صورت گرفته در تلمبه خانه شهید درویشی برای تقویت فشار آب در روستاهای بخش اروندکنار، از روز جمعه گذشته آب مورد نیاز این روستاها از طریق خط لوله آب روستایی تامین می شود.
وی گفت: با افزایش میزان سهمیه آب و افزایش پمپ های ایستگاه تقویت آب در مسیر آبادان به اروندکنار وضعیت آب شرب شهر اروندکنار تامین شده و مشکلی در این خصوص نیست.
بخشدار اروندکنار همچنین، تامین اعتبار و اجرای سریع خط انتقال آب غدیر از تصفیه آب جامع شهرستان آبادان به تصفیه خانه شهید کشتکار را خواستار شد و اظهار داشت:با اجرای این طرح بخشی از آب مورد نیاز بخش اروندکنار از آب غدیر تامین می شود.
بخش اروندکنار با 54 روستا و جمعتی بیش از 35 هزار نفر در 45 کیلومتری جنوب آبادان و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد.
سالانه بیش از دو میلیون نفر از اعضای کاروان های راهیان نور از یادمان شهدای غواص علمیات والفجر8 اروندکنار بازدید می کنند.
عملیات والفجر8 در 20 بهمن 1364 با رمز یافاطمه الزهرا(س) منجر به فتح شهر فاو عراق شد.
3015/6125

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آبرسانی به پنج روستای دهستان نصار اروندکنار آبادان با تانکر همزمان با فرا رسیدن فصل گرما» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات