اراضی شیب دار تبریز با روش های نوین چمن کاری می شود

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن زاده اظهارکرد: با توجه به اینکه ترانشه های ( فرورفتگی های ) وسیع موجود در شهر تبریز کاشت در خت و چمن در این قسمت ها را دشوار می کرد، سازمان پارکها و فضای سبز تبریز برای نخستین بار کاشت با روش نوین هایدروسیدینگ را آغاز کرده است .
وی با اعلام اینکه در مرحله نخست این روش به طور آزمایشی در 3 هکتار از اراضی حاشیه بزرگراه شهید کسایی شروع شده است ، ایجاد فضای سبز در شیب های تند اعم از چمن کاری و درختکاری را از عمده کارکردهای این روش عنوان کرد.
حسن زاده با اشاره به مزایای روش هایدروسیدینگ ، افزود: با استفاده از این روش، بدون نیاز به اقدامات عمرانی، استفاده از مصالح عمرانی و هزینه های سنگین می توان کار کاشت چمن و درخت را انجام داد .
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با اشاره به اینکه در این روش نوین امکان چمن کاری در سطوح شیب دار با زاویه نزدیک به قائمه فراهم می شود، ادامه داد: فضای سبزی که با روش هایدروسیدینگ تولید می شود نسبت به شیوه های سنتی کاشت چمن ، از یکنواختی زیبایی و همگنی سطوح برخوردار است.
وی، با اشاره به اینکه در روش سنتی از زمان کاشت تا زمان رویش چمن ، فضای چمن کاری آغشته به کود شده ، بوی نامطبوعی ایجاد کرده و از نظر بصری هم دلچسب نیست، گفت: در روش هایدروسیدینگ ، سرعت رویش گیاه افزایش یافته و زمین بایر پیش از چمن کاری به دلیل پخش رنگدانه سبز موجود در مخلوط پالچ، زیبایی چشم نوازی برای عابران ایجاد می کند.
حسن زاده یادآور شد: این روش تنها برای چمن کاری قابل استفاده نیست بلکه برای گل و درخت نیز می توان از این روش استفاده کرد .
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با بیان اینکه آخرین فناوری های روز برای توسعه فضای سبز شهر تبریز استفاده می شود، گفت: سعی داریم زیبایی اتوبان های تبریز را با کاشت چمن و درخت بیش از پیش افزایش دهیم تا این رویکرد نو جلوه ای زیبا برای شهروندان فراهم کند.
هایدروسیدینگ روش نوینی در کاشت چمن و گیاهان مرتعی محسوب می شود که طی چند دهه اخیر با توجه به آگاهی کارشناسان نسبت به ارزش ها و برتری این روش نسبت به سایر روش های موجود رفته رفته در کشورهای توسعه یافته جایگزین روش های معمول می شود.
اساس این روش بر اسپری مخلوطی از بذر ، مالچ ، هیدروژل ها ، کودهای استارتر ، الیاف محافظ و برخی افزودنی های دیگر استوار است .
3071/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اراضی شیب دار تبریز با روش های نوین چمن کاری می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات