مسجد الاقصی در محاصره بیش از 100 کنیسه

ابوذیاب در گفت وگو با ایرنا به مناسبت سالگرد شکست شش کشور عربی از رژیم صهیونیستی در سال 1967 که منجر به اشغال کامل شهر قدس شد، گفت: امروز بیش از 100 کنیسه یهودی در اطراف قبله اول مسلمانان ساخته شده است که برخی از آنها در زیرزمین هستند.
وی با ابراز نگرانی از افزایش خطرها و تهدیدهای رژیم صهیونیستی در قدس شریف و مسجد الاقصی افزود: صهیونیست ها درصدد هستند، آنچه نماد اسلامی و عربی در قدس است، مورد هجمه مستقیم قرار دهند.
این پژوهشگر فلسطینی با بیان اینکه هجمه های صهیونیست ها علیه مقدسات اسلامی و نمادهای عربی و اسلامی در قدس شریف شتاب بیشتری گرفته است، خاطرنشان کرد:بسیاری از ساختمان ها و بناهای عمومی از بین رفته و بناهای دیگری که دلالت بر اسطوره هیکل موهوم دارد، جایگزین آنها شده اند.
ابوذیاب تصریح کرد: متاسفانه امروز با یک توطئه جدید صهیونیستی مواجه هستیم که نابودی هویت اسلامی همه قدس را نشانه گرفته است و این توطئه در برابر دیدگان جهانیان صورت می گیرد بی آنکه شاهد تحرکی برای توقف این هجمه یهودی سازی قدس باشیم.
وی گفت: یورش های همه روزه صهیونیست ها علیه مسجد الاقصی نتیجه زیر پا گذاشتن همه پیمان ها توسط آنها است و توافق های امضا شده با دولت اردن بخشی از این پیمان ها می باشد.
این پژوهشگر فلسطینی افزود: رژیم صهیونیستی همه اختیارات اداره اوقاف اسلامی را از آن سلب کرده است و این به معنای زیر پا گذاشتن توافق های امضا شده با دولت اردن است که سرپرستی و رسیدگی به امور مسجدالاقصی را برعهده دارد.
صهیونیست ها و یهودیان افراطی توطئه های خود علیه مسجد الاقصی را متوقف نکرده اند و به ویژه پس از ورود «یهودا غلیک» خاخام افراطی صهیونیست به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی)، رفتارهای وحشیانه آنها شدت بیشتری یافته است.
این خاخام افراطی چند روز پیش در تهدید آشکار اداره اوقاف فلسطین گفت که اگر این اداره بر موضع خود در کنترل کامل مسجد الاقصی اصرار بورزد و جلوی تقسیم زمانی و مکانی آن را بگیرد، همه چیز را از دست خواهد داد و قبه الصخره و حتی خود مسجد الاقصی ویران خواهد شد.
خاورم*387*390*1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسجد الاقصی در محاصره بیش از 100 کنیسه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات