وعده دولت پاکستان برای روشن نگه داشتن چراغ خانه ها هنگام افطار و سحر

'خواجه آصف' وزیر آب و برق پاکستان نیز گفته است که طبق دستور 'نواز شریف'، مردم سراسر پاکستان هنگام سحر و افطار با قطعی برق مواجه نخواهند شد.
وی گفته است که پاکستان در سال جاری با کمبود چهار هزار مگاوات برق مواجه است که این رقم نسبت به سال گذشته کاهش یافته به این معنا که پاکستان به سمت تولید برق بیشتر حرکت کرده است.
وزیر آب و برق پاکستان گفته است دولت بخاطر تامین برق مورد نیاز مردم هنگام سحر و افطار، تعدادی از کارخانه ها را که مصرف برق بالایی دارند، بطور موقت تعطیل کرده است.
مردم شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان که ظاهرا وضعیت بهتری نسبت به سایر شهرها و مناطق این کشور به لحاظ تامین برق دارند، مجبورند در طول شبانه روز، شش تا هشت ساعت را بدون برق سپری کنند.
این وضعیت در شهرهای دیگر و به ویژه در مناطق دور افتاده و روستایی، به مراتب بدتر است و گاهی قطعی برق در برخی مناطق این کشور به 20 ساعت در طول شبانه روز می رسد.
در ماه رمضان سال گذشته نیز دولت پاکستان وعده داده بود که مردم این کشور در ساعات افطار و سحر با قطعی برق مواجه نخواهند شد. این وعده اگرچه تا حدودی در برخی مناطق محقق شد اما در شهرهای بزرگی مثل کراچی با بیش از 20 میلیون نفر جمعیت، قطعی احتمالی و لحظه ای برق به دلیل مصرف بالا در گرمای شدید تابستان، در هر لحظه از شبانه روز با توجه به کمبود شدید انرژی در پاکستان، امری اجتناب ناپذیر است.
تابستان سال گذشته، براثر گرمای شدید و قطع برق در شهر کراچی پاکستان، تنها در مدت 48 ساعت بیش از یکهزار و 200 نفر جان خود را از دست دادند.
پاکستان طرح های متعددی برای وادرات و تولید برق در کشور دارد که طرح افزایش واردات برق از ایران، طرح معروف به کاسا 1000 برای وارد کردن برق از کشورهای آسیای میانه و احداث نیروگاه های جدید حراتی و اتمی از آن جمله است. افزایش واردات برق از ایران به عنوان کشور همسایه و هم مرز، کوتاه ترین و اقتصادی ترین مسیر برای واردات برق پاکستان است.
دولت پاکستان به مردم این کشور وعده داده است که تا پایان سال 2018، دیگر پدیده ای به نام کمبود برق یا قطعی برق در این کشور وجود نخواهد داشت اما با توجه به اینکه تنها کمی بیش از دو سال برای تحقق این وعده زمان باقی است، تحقق این رویا برای مردم پاکستان، کشوری که با مشکلات متعدد اقتصادی و امنیتی دست و پنجه نرم می کند، چندان واقع بینانه به نظر نمی رسد.
آساق**272**1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وعده دولت پاکستان برای روشن نگه داشتن چراغ خانه ها هنگام افطار و سحر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات