همایش تخصصی در حوزه موزه علوم و فناوری برگزار می‌شود

موزه علم و فناوری ششمین همایش تخصصی در حوزه موزه علوم و فناوری با هدف دسترسی به آخرین نتایج تحقیقات علمی در حوزه ترویج و آموزش مفاهیم آن در موزه‌های علمی و بومی‌سازی آنها متناسب با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و تبیین جایگاه موزه‌های علم در چرخه تولید و انتشار برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق مطالبات فرهنگی مقام معظم رهبری و حرکت به سوی اهداف سازمانی خود که پژوهش، ترویج و عمومی‌سازی علم است، اقدام به برگزاری همایشی تخصصی در حوزه موزه علوم و فناوری کرده است.

هدف اصلی از برگزاری این همایش دسترسی به آخرین نتایج تحقیقات علمی در حوزه ترویج و آموزش مفاهیم آن در موزه‌های علمی و بومی‌سازی آنها متناسب با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و تبیین جایگاه موزه‌های علم در چرخه‌ تولید، انتشار و یادگیری مفاهیم علمی است.

محورهای اصلی این همایش با دو رویکرد: توجه به کارکرد آموزشی موزه‌ها و توجه به شعار جهانی «ایکوم» تعیین می‌شود. 

فاطمه احمدی؛ دبیر برگزاری این همایش امروز طی نشستی با اشاره به اینکه تاکنون پنج همایش سالانه در مقیاس ملی با حضور مهمانان خارجی و داخلی برگزار شده است، اظهار کرد: امسال نیز همایش ششم این موزه خواهد بود که از تاریخ 14 تا 16 دی‌ ماه سال جاری برگزار می‌شود. 

وی افزود: رویکرد همایش سال جاری، بین‌المللی‌سازی همایش با محوریت «یادگیری مفاهیم علمی در موزه‌ها» است.

احمدی با اشاره به اینکه مخاطبان این همایش، اهالی علم و فرهنگ هستند، متذکر شد: قشرهای فرهنگی مانند اساتید، معلمان، دانشجویان، دانش‌آموزان، موزه‌داران و همکاران فعال در موزه‌های دانشگاهی مخاطبین این همایش هستند.

دبیر برگزاری همایش تخخصی موزه علوم و فناوری با تأکید بر اینکه این همایش قصد دارد که با رعایت استانداردهای بین‌المللی علمی و اجرایی، سطح آن را به سطح بین‌المللی برساند، بیان کرد: نخستین گام دعوت از مهمانان خارجی است و در گام دوم نیز فراخوان همایش برای رایزن فرهنگی مستقر در سفارتخانه کشورهای فارسی زبان ارسال خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: محصول این همایش علاوه بر تبیین جایگاه موزه‌های علم در چرخه‌ تولید، ترویج و انتشار علم، ارائه روشهایی بومی برای آموزش مفاهیم علمی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش تخصصی در حوزه موزه علوم و فناوری برگزار می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات