کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پیشی‌ گرفت

انگلیس نتایج ۲ نظرسنجی تازه نشان می دهد که کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نسبت به طرفداران عضویت در این اتحادیه، ۴ تا ۵ درصد جلوتر است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، نظرسنجی انجام شده توسط موسسه آی سی ام و "یوگاو" در حالی نشانگر پیشتازی کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است که همه پرسی عضویت این کشور در اتحادیه اروپا قرار است 23 ژوئن برگزار شود. انتشار این نظرسنجی ها موجب شد تا ارزش پوند در برابر دلار به پایین ترین سطح در 3 هفته اخیر برسد.

نظرسنجی موسسه آی سی ام طی روزهای 3 تا 5 ژوئن از 1741 نفر انجام شده و نشان می دهد که 48 درصد شهروندان بریتانیا از خروج از اتحادیه اروپا حمایت می کنند. در مقابل 43 درصد مردم خواستار ادامه عضویت در این اتحادیه هستند.

نظرسنجی موسسه یوگاو نیز که از 3495 نفر انجام شده حاکی است که 45 درصد شهروندان انگلیسی خواستار از اتحادیه اروپا هستند و 41 درصد مردم نیز خواستار ادامه عضویت در این اتحادیه هستند.

این نظرسنجی افزود: هنوز 11 درصد شهروندان بریتانیا مردد هستند و تصمیم نهایی را در خصوص خروج از اتحادیه اروپا یا ادامه عضویت در اتحادیه نگرفته اند.

ارزش پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا امروز با 0.9 درصد کاهش روبرو شده و هر پوند در برابر 1.4371 دلار داد و ستد شده است. این پایین ترین ارزش پوند در برابر دلار در 3 هفته اخیر بوده است.

از سوی دیگر نظرسنجی موسسه تی ان اس نیز که طی روزهای 19 تا 23 می انجام شده نشان داده است که 43 درصد شهروندان انگلیسی از ترک اتحادیه اروپا حمایت می کنند و در مقابل 41 درصد نیز خواستار ادامه عضویت در این اتحادیه شده اند.

طرفداران خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که خروج انگلیس از این اتحادیه موجب تقویت رشد اقتصادی خواهد شد و ادامه عضویت در اتحادیه اروپا موجب رکود اقتصادی و افزایش سطح ورود مهاجران خارجی می شود.

حامیان خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که بخش مالی بریتانیا خارج از اتحادیه اروپا با رشد و رونق بیشتری روبرو خواهد شد و قادر خواهد بود تا مذاکرات جدیدی را با سایر کشورهای عضو بازار متحد اروپا انجام دهد.
انتهای پیام /
 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پیشی‌ گرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات