استراتژی اقتصادی برجام اشتباه بود

لطف‌الله فروزنده عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور به ویژه معضل رکود گفت:‌ نظام استکبار تمام توان خود را به کار گرفته که جمهوری اسلامی ایران را مهار کند و سپس به دنبال براندازی نظام ما برود و در این میان راهبرد آمریکا کاهش نقاط قوت و افزایش نقاط ضعف ماست.

وی ادامه داد: یکی از نقاط ضعف ما امروز موضوع اقتصاد به ویژه معضلاتی مانند رکود و بیکاری است.

فروزنده با بیان اینکه ظرفیت و نیروی توانمند برای حل این مشکلات در کشور وجود دارد، اظهار داشت: متأسفانه مدیریت دولت برای حل این مشکلات مدیریت خوبی نیست و ما نمی‌دانیم دولتی که فرماندهی ستاد مقاومتی را بر عهده گرفته چه برنامه روشنی برای اجرای آن دارد.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به وظایف دولت در زمینه اقتصادی مانند حل معضل قاچاق، واردات و اصلاح نظام بانکی و حل مشکل رکود گفت:‌ متأسفانه دولتمردان فقط درباره حل این مشکلات خوب حرف می‌زنند و بخشنامه صادر می‌کنند ولی در عمل اتفاقی نمی‌افتد.

فروزنده با تأکید بر لزوم ارائه گزارش از عملکرد اقتصادی دولت به مردم گفت: دولت باید با تعریف شاخصه‌های مشخص هم‌اکنون به مردم گزارش دهد که از چه نقطه‌ای کار را شروع کرده و هم‌اکنون در چه نقطه‌ای قرار دارد.

وی ادامه داد:‌دولت به عنوان نهاد اصلی در زمینه حل مشکلات اقتصادی باید زودتر از دیگر بخش‌ها حرکت خود را آغاز کند تا قوای دیگر مانند مجلس بتوانند اقدامات حمایتی خود را انجام دهند ولی متأسفانه یکی از نگرانی‌های جدی ما این است که دولت بیشتر حرف می‌زند تا عمل.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با اشاره به وعده‌های برجام دولتمردان گفت: استراتژی برجامی دولت در زمینه اقتصاد غلط بود و آنها به آمریکایی‌ها اعتماد کردند در حالیکه رهبری از روز اول تأکید فرمودند که من به این مذاکرات خوش‌بین نیستم چون آمریکایی‌ها بدعهد بوده و به هیچ وعده‌ای عمل نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه دولتمردان هنوز نپذیرفته‌اند که راهبرد اقتصادی آنها در برجام اشتباه بوده و نباید به دشمن اعتماد می‌کردند، گفت: اگر همین استراتژی ادامه پیدا کند در ماه‌های آینده نیز شاهد رخ دادن اتفاق خاصی نخواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استراتژی اقتصادی برجام اشتباه بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات