سرپرست استانداری خوزستان: بخش خصوصی استان توانمند نیست

به گزارش ایرنا فرج اله خبیر دوشنبه در نشست دولت و بخش خصوصی در محل سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: از مرزهای خوزستان صادرات گسترده ای در حال انجام است اما مبداء تولید بیشتر کالاهایی که صادر می شوند خوزستان نیست.
وی گفت: بخشی از مشکلات بخش خصوصی و صادرات، مشکلات ساختاری است و بخشی دیگر امکاناتی است که باید فراهم شود؛ بدون وجود امکانات صادرات روند مناسبی را نخواهد داشت.
خبیر افزود: باید برخی رفتارها و تصمیمات در مرز تغییر یابد و خدمات رسانی به بازرگانان در مرز ساماندهی شود.
سرپرست استانداری خوزستان بیان کرد: برخی کشورها تسهیلاتی را در تجارت با عراق فراهم کرده اند که این کار در تجارت خوزستان با عراق تاثیر گذار است.
وی افزود: باید در خوزستان گروهی متشکل از گروه اقتصادی استانداری، نماینده اتاق بازرگانی استان و نماینده گمرک و سازمان صنعت، معدن وتجارت تشکیل شود.
معاون عمرانی استانداری خوزستان نیز گفت: متاسفانه خوزستان از فرصت های پیمانکاری در عراق استفاده نکرده و برای گرفتن کار در کشور عراق اقدامی انجام نشده است.
احمد سیاحی افزود: نظام مهندسی خوزستان فعالیت مناسبی در عراق نداشته است در حالی که کشور پاکستان در بخش مهندسی عراق بسیار خوب وارد شده است.
وی ادامه داد: نظام پزشکی یزد در عراق یک نمایندگی راه اندازی کرده و کارهای درمانی و اعزام بیمار از عراق به یزد را انجام می دهد.
معاون عمرانی استانداری خوزستان اظهار کرد: کشور عراق در بخش های مهندسی، صادرات کالاهای مهندسی و در حوزه درمانی ظرفیت های بسیار مناسب برای کار و کسب درآمد دارد.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرپرست استانداری خوزستان: بخش خصوصی استان توانمند نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات