اعتراض جمعی از سازندگان ساختمان منطقه 2 تهران به دخالت سازمان نظام مهندسی در ساخت و ساز

به گزارش ایرنا جمعی از سازندگان ساختمان منطقه 2 شهر تهران صبح امروز (دوشنبه) با تجمع در مقابل ساختمان شهرداری با در دست داشتن پلاکاردهایی به افزایش بیش از 50 درصد تعرفه ناظران سازمان نظام مهندسی اعتراض کردند.
تجمع کنندگان فعالیت نظام مهندسی و تعرفه گذاری ها را موجب افزایش تورم در ساخت و ساز عنوان کردند.
رضا رابط یکی از تجمع کنندگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطر نشان کرد: هر فردی باید حق داشته باشد تا ناظر ساخت و ساز را خودش انتخاب کند و هزینه آن را بر اساس قانون پرداخت کند.
وی گفت: تعرفه نظام مهندسی در سال جاری بیش از 50 درصد افزایش یافته در حالیکه کیفیت نظارت افزایشی نداشته و تنها موجب افزایش قیمت مسکن می شود.
وی با بیان اینکه بسیاری از ناظران تجربه کافی نداشته و مانند یک کارآموز برای مالک و یا پیمانکار مشکلاتی ایجاد می کند، افزود: در برخی موارد نیز سازمان نظام مهندسی عناصر معرفی شده توسط خود را قبول ندارد و در حین انجام عملیات ساختمانی به آنها ایراداتی وارد می کند.
وی هزینه نظارت خارج از سازمان نظام مهندسی را 25 درصد کمتر عنوان کرد و گفت: سازمان نظام مهندسی به عامل تورم در قیمت مسکن، مشکلات ساخت و افرایش بیکاری و نا به سامانی اقتصادی و توقف شرکت های تولید کنندگان ساختمانی تبدیل شده است.
رابط تاکید کرد: هزینه نظام مهندسی برای یک بنای یک هزار و 500 متری یک میلیارد ریال تمام می شود در حالیکه این هزینه از سوی مهندسان در خارج از این مجموعه 400 میلیون ریال تمام می شود.
وی با اشاره به طولانی بودن روند نظارت در ساخت از سوی این سازمان نیز خاطر نشان کرد: بررسی فاز ٢ یک پروژه سه هزار متری ٤٨ ساعت زمان نیاز دارد و هر مهندسی طی چهار و یا پنج روز می تواند بررسی و محاسبه کند؛ در صورتی که در نظام مهندسی این روند طی 60 روز انجام می شود.
تهرام/7244//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتراض جمعی از سازندگان ساختمان منطقه 2 تهران به دخالت سازمان نظام مهندسی در ساخت و ساز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات