یادگیری مفاهیم علمی درموزه ها با حضور متخصصان خارجی

به گزارش خبرنگار گروه علمی ، دکتر فاطمه احمدی روز دوشنبه در نخستین نشست خبری موزه علوم در سال 95 افزود: موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی در راستای تحقق مطالبات فرهنگی مقام معظم رهبری و همچنین نیل به اهداف سازمانی خود که پژوهش ، ترویج و عمومی سازی علم است، اقدام به برگزاری همایش های تخصصی درحوزه موزه علوم و فناوری کرده است.
وی بیان کرد: تا کنون پنج دوره از این همایش سالانه در مقیاس ملی با حضور مهمانان داخلی و خارجی با موضوع های کارگاه موزه علوم و فناوری ، پیشینه ، حال و اینده علم در موزه های علوم و فناوری ، آموزش غیر رسمی در موزه ها و مراکز علم ، ترویج علم در موزه ها و مراکز فرهنگی و جامعه پایدار و جایگاه موزه ها در ترویج علم سبز برگزار شده است.
احمدی ادامه داد: ششمین دوره این همایش با رویکرد بین المللی سازی همایش با محوریت ' یادگیری مفاهیم علمی در موزه ها ' از 14 دی ماه به مدت سه روز برگزار می شود.
وی گفت: مخاطبان این همایش اهالی علم و فرهنگ شامل اساتید دانشگاه ها ، معلمین، دانشجویان، دانش آموزان ، موزه داران و فعالان در موزه های دانشگاهی است.
وی بیان کرد: در این دوره ، توجه به کارکرد آموزشی موزه ها و توجه به شعار جهانی شورای بین‌المللی موز‌ه‌ها( ایکوم ) دو رویکرد همایش در برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور متخصصان داخلی و خارجی است.
احمدی بیان کرد: برای حضور متخصصان خارجی دراین همایش درنظرداریم فراخوان همایش را برای رایزن های فرهنگی مستقر در سفارت خانه کشورهای فارسی زبان ارسال کنیم.
وی یادآور شد: ماحصل این همایش علاوه بر تبیین جایگاه موزه های علم در چرخه تولید ، ترویج و انتشار علم ، ارایه روش های بومی برای آموزش مفاهیم علمی است.
علمی (3)** 9340**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یادگیری مفاهیم علمی درموزه ها با حضور متخصصان خارجی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات