شورای فناوری سلول های بنیادی در چهارمحال و بختیاری فعال شد

به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری در نخستین نشست این شورا گفت: ساماندهی فعالیت های انجام گرفته در حوزه فناوری سلول های بنیادی و توسعه و ارتقای این فعالیت ها از مهمترین اهداف تشکیل این شورا است.
مرتضی هاشم زاده افزود: این شورا درصدد است تا نتایج تحقیقات و فعالیت های علمی انجام گرفته در استان را به عنوان خدمات بالینی در اختیار بیماران قرار دهد و از سوی دیگر با تولید محصول برای استان و کشور ثروت آفرین باشد.
وی، فناوری سلول های بنیادی را یکی از مهمترین رویکردهای درمانی دانست و تصریح کرد: با استفاده از فناوری سلول های بنیادی دیگر کسی نگران از دست دادن عضوی از بدن خود نیست .
رییس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر همکاری محققان و مراکز علمی استان در پیشبرد برنامه های این شورا، افزود: باید تحقیقاتی که در حوزه سلول های بنیادی انجام می گیرد، ساماندهی شود تا شاهد ثروت آفرینی و تولید محصولات در این حوزه باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با تاکید بر هم افزایی دانشگاه های استان، گفت: دانشگاه های استان 10 روز فرصت دارند تا با معرفی توانمندی ها و ظرفیت های خود در حوزه فناوری های سلول های بنیادی، در پیشبرد برنامه های این شورا مشارکت کنند.
خدابخش مرادی افزود: با ساماندهی فعالیت های این حوزه بزودی شاهد تدوین بانک اطلاعاتی جامع سلول های بنیادی استان خواهیم بود.
به گزارش ایرنا، ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در سال 1387 در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شد و این ستاد هم اکنون در سه عرصه توسعه مراکز سلول های بنیادی، توسعه تجارت و بازار محصولات سلول های بنیادی و توسعه دانش و فناوری و منابع انسانی حوزه سلول های بنیادی فعالیت می کند.
7363/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شورای فناوری سلول های بنیادی در چهارمحال و بختیاری فعال شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات